اخبار جذب هیات علمی -مجوز استخدام-

اخبار جذب هیات علمی سال ۹۳

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه جذب هیات علمی سال ۹۳ اعلام میشود

لینکهای مرتبط

آخرین اخبار تحصیلی کشور سال ۹۳ (فراخوان جذب هیات علمی)

اخبار دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۳

خبر ۱ اردیبهشت ۹۴- پیگیر اخذ مجوز استخدام اعضای هیات علمی در کشور هستیم

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اخذ مجوز استخدام اعضای هیات علمی در کشور از سازمان مدیریت پیگیری می شود.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان شمالی، زاهدی در نشست با دانشجویان دانشگاه های استان در محل دانشگاه بجنورد، اظهار کرد: کمبود اعضای هیات علمی در خراسان شمالی کاملا مشهود است بنابراین کسب مجوز استخدام پیگیری می شود.
وی ادامه داد: با توجه به این که سازمان مدیریت به سختی در کشور برای جذب و استخدام مجوز می دهد،اما این سازمان را توجیه می کنیم که اگر اعضای هیات علمی بیشتر باشد توان علمی افزایش می‌یابد.
زاهدی با ذکر این که به دانشگاه های دولتی مجوز احداث خوابگاه داده نمی‌شود، گفت:باید برای احداث خوابگاه بخش خصوصی ورود یابد و مسئولان استان نیز اقدامات لازم برای جذب سرمایه‌گذار را در این حوزه انجام دهند.
وی با بیان این که بودجه سال جاری دانشگاه ها دولتی براساس سرانه دانشجویی توزیع می‌شود، گفت: این نحوه اختصاص اعتبار سبب تحول در مراکز آموزش عالی می‌شود.
زاهدی با بیان این که اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به همه استان‌ها سفر می‌کنند، افزود: اگر به این سفر ها از بعد انتخاباتی نگاه کنیم، برای نمایندگانی که در این استان نیستند حاصلی نداشته و برعکس به ضرر آنان است زیرا فرصت حضور خود را در حوزه انتخابیه مربوطه از دست داد‌ه‌اند.


خبر ۲۵ فروردین ۹۴ – جذب دو هزار و ۲۰۰ هیات‌علمی جدید

براساس فراخوان جذب بهمن سال ۹۳ حدود دو هزار و ۲۰۰ عضو هیات‌علمی جذب دانشگاه‌ها خواهند شد. این خبر را معاون مرکز جذب اعضای هیات‌علمی وزارت علوم اعلام کرده و گفته است که فراخوان بعدی جذب اعضای هیات‌علمی به صورت پیمانی شهریورماه ۹۴ خواهد بود. محسن ضرغام در گفت‌وگو با مهر ادامه داد: در حال حاضر لیست اسامی این افراد به دانشگاه‌ها ارسال شده و دانشگاه‌ها براساس مدارک، سوابق و برنامه دانشگاه آن را احصاء کرده و از افراد متقاضی برای مصاحبه دعوت می‌کنند. او با بیان اینکه این افراد به تدریج از اردیبهشت‌ماه توسط دانشگاه‌ها برای مصاحبه دعوت می‌شوند، افزود: افراد منتخب برای طی مراحل بعدی از قبیل استعلام و دیگر موارد به مرکز جذب وزارت علوم معرفی می‌شوند. فراخوان بعدی جذب اعضای هیات‌علمی به صورت پیمانی شهریورماه و به صورت بورسیه اردیبهشت ۹۴ خواهد بود.


خبر ۱۸ فروردین ۹۴ – جذب هیأت علمی پزشکی در دانشگاه آزاد/ ثبت نام تا پایان فروردین

مدیر امور اعضای هیات علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری دومین فراخوان جذب هیات علمی این دانشگاه با امکان انتخاب سه رشته محل برای هر متقاضی تا پایان فروردین ماه جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر امور اعضای هیات علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در ابتدا از واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خواسته شد تا نیاز های واحد خود به اعضاء هیات علمی را با توجه به رشته های موجود اعلام کنند و بعد از تطبیق نیازها با رشته ها، سامانه جذب آماده و راه اندازی شد.
وی افزود: متقاضیان می توانند برای ثبت نام به سایت حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس jazb.med.iau.ir مراجعه کنند.
آیتی درباره افراد واجد شرایط برای ثبت نام در این فراخوان اعلام داشت: برای کلیه فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی با مدرک دکتری تخصصی (Ph.D)، بورد تخصصی و فوق تخصصی، و استثنائاً فقط در رشته های پرستاری و مامایی با مدرک کارشناسی ارشد با لحاظ شرایط خاص امکان ثبت نام وجود دارد که پس از تایید صلاحیت علمی و عمومی متقاضیان به صورت عضو هیات علمی پیمانی، استاد وابسته و استادان و دانشیاران برجسته‌ی علوم جهت واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور جذب می شوند.
مشاور حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه در این فراخوان امکان سه رشته محل برای داوطلبان فراهم است، گفت: برای هر متقاضی یک حساب کاربری ایجاد می شود و پس از دریافت آن متقاضیان می توانند درخواستهای خود را ثبت و حداکثر تا سه درخواست را در رشته محل های مورد نظر انتخاب نمایند.
وی همچنین اعلام داشت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از وضعیت ثبت نامی خود در هر لحظه از زمان ثبت نام به بعد مطلع گردند و آن را پیگیری نمایند.
لیست کلی اعلام نیاز واحدها و شرایط ثبت نامی در صفحه اول سامانه جذب حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی قابل مشاهده است.


خبر ۱۷ فروردین ۹۴ – جذب ۲۵۰ عضو هیات علمی جدید

رئیس واحد علوم و تحقیقات گفت: با جذب ۲۵۰ عضو جدید درصدد هستیم بتوانیم خدمات بهتری به دانشجویان در سال جدید ارائه کنیم همچنین از پروژ ه های آموزشی در سال جدید بهره برداری می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی عباسپور در مراسم نمادین آغاز سال ۱۳۹۴ با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۴ دانشگاه آزاد اسلامی از سوی میرزاده با عنوان «شمیم ایثار» گفت: گام نهادن در مسیر حرکت شهدا و ایثارگران که همانا برای امنیت و آرامش مردم و تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است از جمله اهداف این شعار ارزنده است. بنابراین مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی بخصوص واحد علوم و تحقیقات باید با سعی و تلاش مضاعف بتوانند نسبت به ارتقاء علمی خود اقدام کنند تا در نهایت بتوانند به ارتقاء جمهوی اسلامی کمک شایانی کنند.
وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۴ به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی گفت: دولت برنامه ای مدون برای گسترش آموزش عالی و ارتقاء مرزهای دانش دارد که ما به عنوان یک دانشگاه غیر دولتی می توانیم در پیشبرد اهداف علمی کشور همکاری های بی نظیری داشته باشیم این همان همدلی با دولت است. همچنین واحد علوم و تحقیقات ظرفیت بالایی برای همکاری در رفع مشکلات کشور در زمینه های مختلف ازجمله اقتصادی، فنی و سیاسی دارد.
رئیس دانشگاه علوم تحقیقات با اشاره به شهادت مدافع حرم، هادی جعفری دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مواد واحد علوم و تحقیقات گفت: امروزه با دشمنی روبرو هستیم که برای مقابله با آن و دفاع و پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی تنها نباید به مرزهای کشور بسنده کرد و هرکجا که لازم است باید با حضور موثر خود به ایفای نقش بپردازیم.
عباسپور با اشاره به اقتدار کشور در مسئله ی هسته ای و اقتدار تیم مذاکره کننده ایران اظهار داشت: امروز جهانیان ایران را به عنوان کشوری قدرتمند در منطقه می شناسند. ایران اسلامی همواره ثابت کرده که به دنبال صلح و ثبات واقعی در جهان است.
وی افزود: با آغاز سال جدید باید با همدلی، همکاری و تلاش مستمر نسبت به ارتقاء سطح علمی، آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی کشور بهترین عملکرد ممکن را از خود به تصویر بکشیم.
رئیس واحد علوم و تحقیقات با اشاره به راه اندازی ساختمان های ابن سینا، کتابخانه مرکزی و مرکز پیامبر اعظم(ص) در سال گذشته اظهار داشت: بهره برداری از ۲ بلوک آموزشی در نیمه اول سال جاری و آغاز احداث ساختمان علوم پایه ۳ از جمله اقدامات حوزه عمران و توسعه این واحد برای افزایش سرانه فضای آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی واحد علوم و تحقیقات خواهد بود.
وی افزود: در سال ۱۳۹۳ به منظور ساماندهی اعضاء هیأت علمی و ارائه خدمات آموزشی، علمی و پژوهشی بهتر به دانشجویان ۱۰۰ عضو هیأت علمی جدید به مجموعه واحد علوم و تحقیقات اضافه شد، امسال نیز با جذب ۲۵۰ عضو جدید درصدد هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری به دانشجویان جویای علم و دانش ارائه شود، این اعضای جدید در کنار اعضای باتجربه می توانند عملکرد بسیار مناسبی داشته باشند.
رئیس واحد علوم تحقیقات اظهار داشت: ایجاد شرکت های دانش بنیان، ارتباط دانشگاه با بخشهای صنعت که شامل کشاورزی، علوم انسانی، فنی و مهندسی، اقتصاد، پزشکی و علوم اجتماعی خواهد بود، کاهش هرچه بیشتر وابستگی به شهریه دانشجویان، انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک درون و برون دانشگاهی بخشی از فعالیت های واحد علوم و تحقیقات در سال جدید است که باید به آن توجه ویژه ای شود.
عباسپور با اشاره به سند ملی توسعه دانش بنیان انرژی های تجدیدپذیر در کشور تصریح کرد: تحقق این سند تنها مختص به وزارت خانه های نیرو و نفت نیست بلکه دانشگاه ها می توانند در تحقق آن نقش موثری داشته باشند، واحد علوم و تحقیقات نیز با توجه به ظرفیت بالای علمی و پژوهشی خود می تواند در این زمینه نقش بسزایی ایفا کند.


خبر ۷ فروردین ۹۴ -فراخوان جذب هیات علمی سال ۱۳۹۴ دانشگاه آزاد از تاریخ ۲۲ فروردین ماه فعال می شود

اولین فراخوان سال ۱۳۹۴، در تاریخ ۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۹۴ فعال می شود. این فراخوان به شکل متفاوتی با فراخوان های گذشته، در سه شاخه جذب برون سازمانی، جذب درون سازمانی و جذب نخبگان فعال می شود. جذب برون سازمانی به شیوه معمول از میان متقاضیان واجد شرایط صورت می‌پذیرد.

جذب درون سازمانی به اعضای هیأت علمی پیمانی و رسمی و غیر بازنشسته حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص دارد که می توانند بر اساس شرایط علمی و نیاز واحدها در فرآیند جذب به صورت رقابتی و بدون تشریفات جذب برون سازمانی شرکت نمایند.

جذب نخبگان بر اساس توافق‌نامه فی‌ما‌بین دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد ملی نخبگان در اسرع زمان و با حداقل تشریفات به فارغ التحصیلان مقطع دکتری که تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان هستند اختصاص دارد.

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

خبر ۲۷ اسفند ۹۳ – جذب بیش از ۴۰ عضو هیات علمی جدید در دانشگاه چمران

معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز از بررسی جذب بیش از ۴۰ عضو هیات علمی جدید در دانشگاه چمران خبر داد.
دکتر سیدمحمود کاشفی‌پور دزفولی در گفت‌و‌گو با ایسنا با تبریک پیشاپیش سال نو و بیان این‌که ظرفیت IT دانشگاه کافی نیست، گفت: خوشبختانه با رایزنی‌های صورت گرفته هم‌اکنون سرور دانشگاه خریداری و نصب شده و بسیاری از اقدامات بخش آموزش دانشگاه به‌صورت اتوماسیون قابل انجام است.
وی بیان‌کرد: در سال جاری ۳ هزار و ۸۰۰ دانشجو در دانشگاه چمران و دانشگاه‌های تابعه پذیرش شده که هزار و ۸۰۰ نفر تحصیلات تکمیلی بوده که ۴۰ تا ۵۰ درصد دانشجویان را شامل می‌شود. از سوی دیگر هم‌اکنون هزار دانشجوی دکتری و ۴ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان‌کرد: در بخش جذب هیات علمی در کمیته اجرایی جذب مکانیسمی در نظر گرفته شد که پرونده‌ها به‌صورت متمرکز بررسی شوند و برای این منظور در مدت ۶ ماه بیش از ۳۰ جلسه تشکیل و هم‌اکنون جذب حدود ۴۰ تا ۴۵ عضو هیات علمی جدید شامل بورس و استخدام پذیرش شده یا پرونده آن‌ها در حال بررسی است.
کاشفی‌پور گفت: در جهت ارتقای اعضای هیات علمی امسال سال پرکاری بود و جلسات متعددی در حدود ۵۰ جلسه هیات ممیزه در این زمینه برگزار شد و پرونده‌های بلوکه شده به سرانجام رسید و مشکلات این افراد حل شد؛ در نهایت تعداد هفت نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه به دانشیاری به استادی، ۴۵ نفر از استادیاری به دانشیاری و ۲۷ از مربی به استادیاری تبدیل شدند.
وی ادامه‌داد: در بخش تحصیلات تکمیلی آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های وزارت علوم در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در حال تغییر است.
کاشفی‌پور مرتب‌سازی ۲۰ هزار پرونده دانشجوی فارغ‌التحصیل دانشگاه، برگزاری آزمون سراسری در سه روز در تیرماه سال‌جاری و سال آینده، برگزاری آزمون ارشد در سه روز و برگزاری آزمون دکتری در یک روز با همکاری جهاددانشگاهی خوزستان را از دیگر اقدامات این معاونت عنوان‌کرد.


خبر ۲۰ اسفند ۹۳ – جذب ۲۰ هزار هیئت علمی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از ایجاد شهرک‌های فناوری با هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در تمام دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، حمید میرزاده امروز در همایش سیاست های فناوری و نوآوری در برنامه ششم توسعه با اشاره به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در جهت شتاب علمی و تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت: جذب سالانه ۵ هزار هیات علمی PHD را در دستور کار قرار داده ایم و تا پایان سال ۹۶، ۲۰ هزار هیات علمی به مجموعه دانشگاه آزاد افزوده خواهد شد.
وی با اشاره به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان افزود: شهرک های فناوری آزاد (شفا) را در تمام دانشگاه های آزاد در استان های مختلف خواهیم داشت تا بتوانیم ایده ها را تبدیل به محصول کنیم.
میرزاده با تاکید بر اینکه باید تمامی دانشگاه های آزاد در کنار خود این مراکز را داشته باشند، تصریح کرد: مجموعه کسب و کارهای دانشگاه های موفق در دنیا از این مدل برای پیشرفت خود استفاده کرده اند و هم اکنون بسیاری از شرکت‌های موفق در دنیا از اقتصاد دانش بنیان ایجاد شده اند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در سند سیاست های کلی علم و فناوری که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است، ایران باید در سال ۱۴۰۴ قطب علمی دنیا باشد، گفت: یکی از ساز و کارهای رسیدن به این موضوع نقش پژوهش در تولید ناخالص داخلی خواهد بود که اقتصاد دانش بنیان را شامل می شود.
به گفته وی، مخاطبان این ماموریت، دانشگاه ها هستند که باید اقتصاد دانش بنیان را به تولید ناخالص داخلی اضافه کنند.
میرزاده با اشاره به دانشگاه هایی در دنیا که به اندازه یک ملت تولید ناخالص ملی دارند، خاطر نشان کرد: دولت در برنامه پنج ساله چهارم ۳۶ صدم درصد GDP را به پژوهش اختصاص داده بود و هم اکنون نیز این سهم به نیم درصد رسیده است. این در حالی است که کشورهایی مانند ترکیه، قطر، پاکستان و حتی رژیم صهیونیستی بیش از ۳ درصد GDP را به پژوهش اختصاص داده اند.
رئیس دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه از نظر تسخیر بازارهای دنیا در حوزه علم و فناوری وضعیت نامطلوبی داریم، گفت: میزان تحصیل اعتبارات در بخش پژوهش تاکنون به یک درصد GDP هم نرسیده است و برای افزایش این سهم و درآمدها در جهت اقتصاد دانش بنیان باید به توسعه تحصیلات تکمیلی توجه جدی شود.
وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای رشد شتاب علمی توجه به توسعه تحصیلات تکمیلی را در دستور کار قرار داده است و جذب هیات علمی نیز بر اساس این هدف است.
میرزاده ریشه مشکل کشور را اقتصاد تجارت محور اعلام و عنوان کرد: دولت نباید پول بدهد که محققان تحقیق کنند بلکه باید قبل از آن ارزیابی صورت گیرد که چند درصد تحقیقات منجر به تولید خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سال آینده راه اندازی آزمایشگاه ملی برای پژوهشگران را در دستور کار قرار خواهیم داد تا تحقیقات بنیادی با تجهیزات مدنظر محققان انجام شود.
میرزاده با بیان اینکه مصوبات مجلس باید ضمانت اجرایی داشته باشد، بیان کرد: قانون یک تا ۳ درصد اعتبارات دستگاه های اجرایی هم اکنون ضمانت اجرایی ندارد. همچنین در برنامه ششم توسعه نمایندگان قانونی را وضع کنند تا دانشجویان تحصیلات تکمیلی تمام وقت خود را بتواند در آزمایشگاه ها و کارگاه ها بگذرانند و اعتبارات برای زندگی آنها تامین شود.


خبر ۱۳ اسفند ۹۳ – جذب ۲۵۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم تحقیقات

رئیس دانشگاه آزاد در جلسه هیأت رئیسه واحد علوم و تحقیقات گفت: این واحد در سال آینده ۲۵۰ نفر عضو هیات علمی جذب خواهد کرد.
به گزارش گروه دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»؛ جلسه هیات رئیسه واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر حمید میرزاده و با حضور دکتر علی عباسپور، رئیس این واحد و تعدادی از معاونان و روسای دانشکده‌ها برگزار شد.
در این جلسه بعد از مطرح شدن مباحثی در زمینه پروژه‌های عمرانی، جذب اساتید جدید و توسعه تحصیلات تکمیلی در این واحد، حاضرین در جلسه نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت واحد علوم و تحقیقات و نقش برجسته آن در توسعه پژوهش، گفت: واحد علوم و تحقیقات گل سر سبد تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است و الگو و نمونه مناسبی برای دیگر واحدهای این دانشگاه محسوب می‌شود.
وی به اهمیت موضوع جذب اعضای جدید هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی به طور عام و واحد علوم و تحقیقات به صورت خاص اشاره کرد و گفت: هم اکنون نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی یک به ۴۹ است و ما بنا داریم تا پایان سال ۹۶ این نسبت را یک به ۳۲ برسانیم.
رئیس دانشگاه آزاد در ادامه گفت: اگر تا پایان سال ۹۶، سالانه در حدود پنج هزار استاد با مدرک PHD در دانشگاه آزاد اسلامی استخدام شود، نسبت استاد به دانشجو به نرم مناسب و برنامه ریزی شده‌ای خواهد رسید و به همین منظور واحد‌ها باید علاوه بر بودجه معمول خود ردیف بودجه مشخص و جداگانه‌ای برای تحقق این هدف در نظر بگیرند.
وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده طی یک سال و نیم گذشته در واحد علوم و تحقیقات، گفت: خوشبختانه با آمدن دکتر عباسپور، اقدامات بسیار خوبی در این واحد انجام شده است که شاید ملموس‌ترین آن‌ها اجرای پروژه‌های عمرانی است که با نظارت مهندس هاشمی معاون عمرانی دانشگاه به مراحل پایانی خود رسیده است.
میرزاده تصریح کرد: ابتکار تاسیس واحد علوم و تحقیقات یکی از کارهای ماندنی و با ارزش دکتر جاسبی بود که در کنار اقدامات قابل ستایش دیگر وی در تمامی سالهای گذشته موجب شد که امروز این واحد دانشگاهی به گل سر سبد تمامی واحد‌ها تبدیل شود و نتیجه آن حضور فارغ التحصیلان خوب این واحد در بخش‌های مختلف کشور است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان سال آینده ۲۵۰ استادیار تمام وقت به کادر هیات علمی واحد علوم و تحقیقات اضافه خواهند شد.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم تجهیز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها و جذب نیروی انسانی متخصص اشاره کرد و گفت: تجهیزات و وسایل گرانب‌ها و ارزشمندی در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که باید برای تعمیر و نگهداری و حتی به کار انداختن آن‌ها برنامه ریزی شود و پیشنهاد می‌کنم در این زمینه کارگروه ویژه‌ای متشکل از معاونان دانشگاه و مسئولان واحد علوم و تحقیقات تشکیل شود تا اقدامات مقتضی را در این رابطه انجام دهند.
میرزاده همچنین به لزوم تصویب رشته‌های جدید اشاره کرد و گفت: رشته‌های چند نظمی ضرورت امروز در دانشگاه‌های کشور است که با استخدام هیات علمی مورد نیاز در این زمینه شرایط توسعه این رشته‌های فراهم خواهد شد.
وی به افزایش ۲۰ درصدی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: از فرودین سال آینده این افزایش حقوق اعمال خواهد شد و کارکنان دانشگاه نیز به مانند کارکنان بخش دولتی و به میزان افزایش حقوقی که دولت برای آن‌ها تعیین کرده است از ابتدای سال آینده افزایش دستمزد خواهند داشت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان تاکید کرد: هم اکنون ۱۸ واحد دانشگاه آزاد اسلامی از نظر کیفی سرآمد دیگر واحد‌ها هستند که بی‌شک یکی از مهم‌ترین آن‌ها واحد علوم و تحقیقات تهران است که به لطف خدا و با اجرای برنامه‌های دانشگاه در سالهای آینده این تعداد افزایش چشمگیری خواهد داشت.
در این نشست علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات نیز با توضیحی از وضعیت وشرایط این واحد مباحثی را برای رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و حاضرین در این جلسه مطرح کرد.


خبر ۱۰ اسفند ۹۳ – جذب ۲۲۰ هیئت علمی در دانشگاه های آزاد فارس تا پایان سال ۹۴

رئیس دانشگاه آزاداسلامی شیراز بابیان اینکه جذب هیئت علمی یکی ازسیاست های دنبال شده در دانشگاه آزاد است، گفت: مقرر شده تا پایان سال ۹۴حدود ۲۲۰ هیئت علمی برای دانشگاه های آزاد فارس جذب شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، حمزه سارویی پیش از ظهر یکشنبه در نشستی خبری که برای تشریح نتیجه شصت و نهمین شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد علاوه بر اینکه درآمدهای خود را از خیل شهریه ها تامین می کند، سیاستی را دنبال می کند که با تجاری سازی نیز درآمد ایجاد کند که ایجاد مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان گامی در همین راستا است.
وی با اعلام اینکه اولین مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی شیراز تاسیس خواهد شد، تصریح کرد: در کشور تولید علم در سطح بالایی قرار دارد ولی این تولید علم زمانی می تواند مفید واقع شود که در راستای تجاری سازی باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز ادامه داد: هدف شرکت های دانش بنیان این است که دانش را تجاری سازد و این سیاستی است که دانشگاه آزاد نیز به جد آن را دنبال می کند.
سارویی با اشاره به اینکه یکی از مباحث مطرح شده در نشست مذکور مبحث گسترش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد بوده است، عنوان کرد: در حال حاضر عمده واحدهای دانشگاه آزاد در رشته های بسیار خوبی دارای تحصیلات تکمیلی هستند.
۸۶ نفر برای هیئت علمی دانشگاه آزاد شیراز جذب می شوند
وی با بیان اینکه یکی از سیاست های دنبال شده در دانشگاه آزاد جذب هیئت علمی های جدید برای واحدهای مختلف است که پیش بینی شده تا پایان سال ۹۴ در سطح کشور پنج هزار هیئت علمی برای این دانشگاه ها جذب شوند، اظهار داشت: قرار است تا پایان سال ۹۴ برای دانشگاه آزاد واحد شیراز ۸۶نفر هیئت علمی و برای سایر دانشگاه های آزاد استان ۲۲۰ هیئت علمی جذب شوند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز با عنوان اینکه طرح های فرهنگی متفاوتی در سطح دانشگاه های آزاد دنبال می شوند، ابراز داشت: جایزه وحدت مذاهب اسلامی دانشگاه های جهان، جایزه قرآنی دو سالانه شیخ طوسی، توسعه مساجد در دانشگاه ها، تقویت کانون های قرآنی و عترت دانشگاه ها، برگزاری مسابقات قرآنی از جمله طرح های ماندگار فرهنگی است که در برنامه های دانشگاه آزاد تعریف شده است.
واحدهای زیان زده دانشگاه آزاد در فارس اندک هستند
سارویی با اشاره به اینکه تعداد واحدهای زیان ده دانشگاه در سطح کشور در شهریور ۹۲ تعداد ۲۳۵ واحد واسفند ۹۲ تعداد ۱۷۱ واحد بوده و تا پایان امسال به عددی نزدیک به ۱۰۰ خواهد رسید، عنوان کرد: تعداد واحدهای زیان ده در سطح استان فارس اندک هستند که امیدواریم بتوانیم تعداد آنها را به پایین تر حد کاهش دهیم.
وی بیان کرد: دانشگاه آزاد در چندین واحد از جمله واحد تهران آموزش مجازی را آغاز کرده است و قصد دارد که این امر را در واحدهای مراکز استان ها نیز دنبال کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز گفت: در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های آزاد یک به ۵۰ است که سعی بر این نیست این نسبت به یک به ۳۲ برسد و به همین علت بحث جذب هیئت علمی در دستور کار قرار گرفته است.
سارویی بیان کرد: دانشگاه ها با افرادی سر و کار دارد که از قشر جوان هستند و تکریم آن ها امری اساسی است و به همین دلیل دانشجو محوری و برخورد مناسب با دانشجو از جمله مواردی است که در نشست برگزار شده بر آن تاکید شد.
وی تاکید کرد: اگر فضای مناسب فعالیت تشکل های دانشجویی سیاسی و فرهنگی در چارچوب رعایت قوانین و بدون تنگ نظری مدیران فراهم شود، محیط با نشاطی برای دانشگاه ها ایجاد خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: ایجاد انجمن های نیکوکاری و استفاده از خیرین از سیاست های دانشگاه برای فراهم آوردن شرایط لازم برای تحصیل دانشجویان بی بضاعت است و دانشجویان همچنین می توانند از وام های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دانشگاه استفاده کنند.
سارویی همچنین در پاسخ به سوالی درباره احتمال افزایش شهریه ها، گفت: احتمالا میزان شهریه های متغیر تا ۱۵ درصد تغییر خواهد کرد ولی در شهریه های ثابت چندان تغییری ایجاد نخواهد شد.
وی گفت: در سال ۹۳معادل ۱۲ درصد از درآمدهای دانشگاه از موارد غیر شهریه بوده است که برنامه این است که این رقم در سال ۹۴ به ۱۶ درصد افزایش یابد.


خبر۱۰ اسفند ۹۳ – افزایش ۲۰درصدی حقوق اعضای هیأت علمی

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید


خبر ۱۰ اسفند ۹۳- جذب ۶ هزار هیأت علمی در دانشگاه آزاد برای سال ۹۴

رئیس دانشگاه آزاد گفت: با احتساب ۵ هزار عضو جدید هیأت علمی، ۱۲۰۰ میلیارد ریال برای شش ماهه دوم سال ۹۴ برآورد و در بودجه دانشگاه لحاظ شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، حمید میرزاده در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد درباره بودجه جذب اعضای هیأت علمی جدید که از سیاست های اعلام شده این دانشگاه است، گفت: برای تحقق هدف جذب هیأت علمی جدید و بهبود هرم هیأت علمی، اعتبار جداگانه ای برای این امر در نظر گرفته شد. با احتساب ۵ هزار عضو جدید هیأت علمی، ۱۲۰۰ میلیارد ریال برای شش ماهه دوم سال ۹۴ برآورد و در بودجه لحاظ شده است. همچنین در حوزه پزشکی اعتبار جداگانه ای برای جذب هزار عضو هیأت علمی جدید پیش بینی شده است.
۶ درصد شهریه ها برای فرهنگ، ورزش و صندوق رفاه
وی افزود: در کنار بودجه های پژوهشی و جذب هیأت علمی، ۲ درصد شهریه به حوزه فرهنگی و اجتماعی، ۲ درصد به صندوق رفاه دانشجویان و ۲درصد به حوزه ورزشی داده شده که جمعاً ۶درصد شهریه را تشکیل می دهد.
رئیس دانشگاه آزاد در ادامه اظهار داشت: سهم بودجه عمرانی و طرح های عمرانی نیمه تمام دانشگاه در سال آینده حداقل ۲۰درصد کل بودجه خواهد بود. همچنین برای تکمیل شدن بیمارستان های ناتمام دانشگاه که بیشتر از ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، اعتبار پیش بینی شده است. منابع مالی طرح های عمرانی و سرمایه گذاری از منابع درآمدی واحدهای دانشگاهی و کسری آن از طریق تبدیل به احسن اموال مازاد یا دریافت تسهیلات ارزان قیمت خواهد بود.
میرزاده گفت: سال آینده ۱.۲ دهم میلیون مترمربع از پروژه های نیمه تمام عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی به بهره برداری خواهد رسید.


خبر ۹ اسفند ۹۳- جذب ۷۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه آزاد لرستان تا سال آینده

معاون هماهنگی دانشگاه‎های آزاد لرستان گفت: ۴۴۰ عضو هیئت علمی با این دانشگاه همکاری می‎کنند.
بهروز دوستی در گفت‎وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه لرستان، افزود: ۴۴۰ عضو هیئت علمی در رشته‎های مختلف تحصیلی با دانشگاه‎های آزاد اسلامی استان لرستان همکاری می‎کنند.
وی با اشاره به جذب بیش از ۲۰ نفر عضو هیئت علمی در مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد لرستان، بیان کرد: پیش‎بینی می‎شود که در سال آینده ۷۰ عضو هیئت علمی دکتری در این دانشگاه جذب شوند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه جذب هیئت علمی با مدرک کارشناسی ارشد در تمامی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد لرستان ممنوع است، درباره ارتقاء اعضای هیئت علمی، اظهار کرد: در سال جاری ۵ دانشیار و ۲۰۰مربی، استادیار شدند.


خبر ۹ اسفند ۹۳ – جذب هیئت علمی تمام وقت واحد نیشابور

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید


جذب هیئت علمی در مقطع دکترا در پیام‌نور گلستان

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید


اطلاعیه جذب هیات علمی در دانشگاه شهید بهشتی

برای مشاهده متن اطلاعیه جذب هیات علمی در دانشگاه شهید بهشتی اینجا کلیک کنید


جذب ۳۲ هزار نفر عضو هیات علمی طی چند سال اخیر

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد علی کی نژاد از اجرایی کامل و ۱۰۰ درصدی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات عالی جذب خبر داد.
وی ضمن اعلام رضایت از همکاری بین وزارتین علوم و بهداشت با این بخش، گفت: خوشبختانه جلسات هیات عالی جذب با همکاری نمایندگان وزارتین علوم و بهداشت به طور مرتب برقراراست و این همکاری بسیار خوب باعث شده که تاکنون هیچ مشکلی در این بخش نباشد.
رئیس هیات عالی جذب تاکید کرد: هیات عالی جذب با تلاش بی وقفه توانسته در چند سال اخیر ۳۲ هزار نفر جذب هیات علمی داشته باشد که این نشان از اهمیت و توجه به این بخش است.

تاریخ انتشار : یک شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
جدید ترین آگهی های استخدامی مشابه با این آگهی ، حتما بخوانید
منبع : ای استخدام
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید : ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام
تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
آی آر استخدام معتبرترین مرجع آگهی های استخدامی شرکت ‌های دولتی، خصوصی در تهران و کلیه شهر ها ، آگهی های استخدام را هر روز در سایت آی آر استخدام ببینید