اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال ۹۴

اخبار استخدام بازنشستگان کشور

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار استخدام بازنشستگان کشور اعلام میشود


۱۰ واقعیت از اشتغال بازنشسته‌ها
طراحی بیمه بازنشستگی برای ۷ میلیون نفر
افزایش مستمری بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی
بازنشستگی فرهنگیان با ۲۵ سال خدمت
ایجاد مسکن ویژه کارگران و بازنشستگان
افزایش حقوق ۲۵ درصدی به حقوق بازنشستگان
بازنشستگی ۱۶ هزار فرهنگی تا ۱۰ سال آینده
افزایش حقوق ۶۰ درصد بازنشستگان
بازگشت اضافه کاری به حقوق بازنشستگی کارمندان تحت پوشش صندوق اجتماعی
عضویت بازنشستگان در صندوق ذخیره فرهنگیان
وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان
افزایش حقوق بازنشستگان بر اساس نرخ تورم
واریز حقوق بهمن‌ماه کارگران صندوق فولاد
لزوم تأمین منابع بازنشستگی پیش از موعد
حق و حقوق بازنشستگان به محض فراغت از کار پرداخت شود
بند مربوط به حل مشکلات بازنشستگان فولاد
افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان
کسور بازنشستگی از فوق‌العاده اضافه‌کاری کارکنان کسر نشود
مجوز رییس جمهور برای اشتغال ۱۸ بازنشسته در دولت
عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی با هماهنگی های صورت گرفته در بهمن ماه پرداخت میگردد
پرداخت مستمری بازنشستگی و تامین شرایط زندگی مناسب برای بیمه شدگان
فراخوان بانک قرض الحسنه مهر ایران بین کارکنان سیستم بانکی اعم از شاغل و بازنشسته
افزایش سن بازنشستگی یکی از اصلاحات در قانون تامین اجتماعی است
کارکنان دولت که بیش از ۲۰ سال سابقه خدمت دارند و درخواست بازنشستگی کرده باشند(طرح بازنشتگی بیش از موعد)
افراد دارای کمتر از ۱۰ سال سابق در بیمه مورد موافقت قرار نگرفت
خبر سن ۲۵ سال برای بازنشتگی

۱۰واقعیت از اشتغال بازنشسته‌ها

به گزارش بی باک، یکی از مسائل فعلی بازار کار ایران این است که درصد قابل توجهی از افراد پس از دوران اشتغال و رسیدن به سن بازنشستگی، تمایلی به خروج از این بازار ندارند و به دلایل نگرانی‌هایی که دارند اغلب تلاش می کنند تا در فضای اشتغال کشور باقی بمانند.
کارجویان جوان می گویند ادامه اشتغال به کار سالمندان با توجه به مزایایی که اشتغال آنها می تواند برای کارفرمایان به همراه داشته باشد باعث ایجاد نوعی رقابت تقریبا نابرابر بین آنها برای کسب یک موقعیت شغلی شده است.
به عقیده جوانان جویای کار، بازنشسته ها دستکم این امتیاز را می توانند نسبت به آنها برای کارفرمایان داشته باشند که علاوه بر تجربه کاری، نیازی به بیمه ندارند و ممکن است با حقوق و مزایای کمتری نیز مشغول به کار شوند.
طی یک دهه اخیر اشتغال دوباره بازنشستگان در برخی بخش‌ها باعث شده تا درصدی از موقعیت‌های شغلی از جوانان گرفته و در اختیار افرادی قرار بگیرد که احتمالا یک دوره ۳۰ ساله را در بازار کار کشور حضور داشته اند و حالا باید جای خود را به جوان‌ترها بدهند.
افزایش بازگشت سالمندان به بازار کار
وزارت کار در تحلیلی به چرایی بازگشت بازنشستگان به بازار کار و عدم تمایل آنها به خروج از شرایط شغلی پرداخته است. وزارت کار معتقد است با وجود کاهش میزان اشتغال سالمندان ایرانی نسبت به دهه های قبل شاهد حضور فعال آنان در فعالیت‌های اقتصادی هستیم.
شرایط نامطلوب اقتصادی، عدم وجود نظام جامع تامین اجتماعی، نواقص سازمان های بازنشستگی و … به ویژه در مناطق روستایی موجب شده است که بسیاری از سالمندان بعد از رسیدن به سن بازنشستگی به دنبال شغل جدید باشند.
یکی از پیامدهای این مسئله تضاد میان نسل جوان و سالمند در زمینه اشتغال است. سالمندان به دلیل شرایط نامطلوب اقتصادی ناچار به حضور در بازار کار هستند و از سویی جوانان، سالمندان را به چشم اشغال کنندگان فرصت‌های شغلی خواهند دید که این امر تبعات اجتماعی، روانی و فرهنگی برای جامعه به همراه خواهد داشت.
هر چند به نظر می رسد سالمندی بازنشستگی و استراحت است، لیکن نتایج نشان می دهد ۲۱.۱۵ درصد از سالمندان در سال ۹۰ (آخرین سرشماری رسمی کشور) در فعالیت های اقتصادی مشارکت داشته و یا خواهان مشارکت هستند. میزان مشارکت اقتصادی سالمندان در سال ۹۰ در مناطق شهری و روستایی به ترتیب ۱۳.۳۵ و ۳۱.۳۷ درصد بوده است.
نتایج بیانگر آن است که میزان مشارکت اقتصادی سالمندان در سال ۹۰ در مناطق روستایی بالاتر از مناطق شهری و در مردها بیشتر از زن هاست. در مناطق روستایی به دلیل اینکه تعداد افراد بیمه شده دارای حقوق بازنشستگی از مناطق شهری کمتر هستند، افراد مجبورند تا سن بالاتری فعالیت اقتصادی داشته باشند.
فعالیت اقتصادی مردان بازنشسته ۷ برابر زنان
براساس نتایج سرشماری سال ۹۰ میزان مشارکت اقتصادی مردان سالمند در سال ۹۰ تقریبا ۷ برابر میزان مشارکت اقتصادی زنان سالمند است. نتایج سرشماری سال های ۱۳۵۵ تا ۱۳۹۰ نشان می دهد میزان مشارکت اقتصادی سالمندان از ۳۱.۸۱ درصد در سال ۱۳۵۵ به ۲۱.۱۵ درصد در سال ۱۳۹۰ رسیده است.
در عین حال، میزان مشارکت اقتصادی سالمندان طی سال های ۱۳۷۵-۱۳۹۰ روند کاهشی داشته است. به علاوه در تمامی سال های مورد بررسی میزان مشارکت اقتصادی سالمندان در مناطق روستایی بالاتر از مناطق شهری و در مردها بیشتر از زن ها بوده است.
میزان مشارکت اقتصادی سالمندان زن در مناطق شهری و روستایی طی سال های مورد بررسی کمتر از ۶ درصد است. میزان مشارکت اقتصادی سالمندان زن در مناطق شهری و روستایی طی سال های ۱۳۵۵-۱۳۸۵ روند کاهشی داشته، اما این مشارکت در سال ۹۰ افزایش یافته است.
بر پایه این گزارش، نتایج سرشماری سال ۹۰ نشان می دهد نرخ بیکاری سالمندان ۰.۹۷ درصد بوده که این نسبت در سال ۹۰ برای سالمندان مرد و زن به ترتیب برابر ۱.۱۱ و صفر درصد بوده است. در همان سال نرخ بیکاری سالمندان در مناطق شهری بیش از روستایی و در مردها بالاتر از زن ها است.
نتایج بیانگر افزایش نرخ بیکاری سالمندان از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۶۵ است و پس از آن با روند کاهشی از ۱۶.۸۲ درصد در سال ۱۳۶۵ به ۰.۹۷ درصد در سال ۹۰ رسیده است. همین وضعیت در مناطق شهری نیز مشاهده شده است. اما نرخ بیکاری سالمندان روستانشین در تمامی سال های مورد بررسی روند کاهشی داشته است. نرخ بیکاری سالمندان در سال ۱۳۶۵، ۱۳۸۵ و ۱۳۹۰ در زنان بیشتر از مردان است.
معضل بیکاری در سالمندی
مشارکت سالمندان در فعالیت های اقتصادی ممکن است اختیاری و به واسطه تمایلات روانی و اجتماعی و یا بر اساس نیازهای مادی باشد. مشارکت داوطلبانه سالمندان در فعالیت های اقتصادی عدم سرباری سالمندان و نشاط و پویایی آنان را به ارمغان خواهد داشت، اما مشارکت آنان در فعالیت ها برای رفع نیازهای اقتصادی ممکن است عدم رضایت آنان را در پی داشته باشد. همانطور که گفته شد در سال ۹۰ به میزان ۲۱.۱۵ درصد از سالمندان از نظر اقتصادی فعال بوده اند. ۰.۹۷ درصد آنان جویای کار و بنابراین حدود ۹۹ درصد آنان شاغل بوده اند.
در سال ۹۰ تقریبا ۷۲ درصد از این شاغلان در بخش کشاورزی و ۲۵ درصد از آنان در بخش های صنعت و خدمات مشغول به فعالیت بوده اند. در حقیقت سهم سالمندان شاغل در بخش صنعت کمتر از سایر کارگروه ها و ۷.۰۷ درصد است.
نسبت سالمندان شاغل در بخش کشاورزی در سال ۹۰ در مناطق روستایی تقریبا ۲ برابر مناطق شهری است. طبق نتایج سرشماری، نسبت سالمندان شهری و روستایی شاغل در بخش کشاورزی در زنان بالاتر از مردان و نسبت سالمندان شهری و روستایی شاغل در بخش صنعت و خدمات در مردان بیشتر از زنان است.
همچنین نسبت سالمندان شاغل در بخش کشاورزی از ۶۰.۱۱ درصد در سال ۵۵ به ۷۲.۰۹ درصد در سال ۹۰ رسیده است. این نسبت در مناطق شهری با روند افزایشی از ۱۹.۰۳ درصد در سال ۵۵ به ۴۴.۹۵ درصد در سال ۹۰ رسیده است. به علاوه این نسبت در مناطق روستایی از ۸۳.۳۹ درصد در سال ۵۵ به ۹۱.۹۵ درصد در سال ۹۰ رسیده که روند آن طی سال های ۱۳۷۵-۱۳۹۰ افزایشی بوده است.
نسبت سالمندان شاغل در بخش صنعت از ۱۵.۹۰ درصد در سال ۵۵ به ۷.۰۷ درصد در سال ۹۰ رسیده که طی سال های ۱۳۷۵-۱۳۹۰ روند کاهشی داشته است، اما نسبت سالمندان شهری شاغل در بخش صنعت با روند کاهشی از ۲۶.۷۵ در سال ۵۵ به ۱۲.۷۳ درصد در سال ۹۰ رسیده است.
۱۰ واقعیت از بازار کار بازنشسته‌ها
۱- نرخ مشارکت اقتصادی مردان ۶۵ ساله و بیشتر تقریبا ۷ برابر زنان در این گروه سنی است.
۲- ۳ درصد بازنشستگان معادل ۹۰۰ هزار نفر در بخش عمومی اقتصاد هستند که از سوی دولت دعوت به کار شده و دارای مشاغل قانونگذاری، مقامات عالی رتبه، مدیران و متخصصان هستند.
۳- بیش از ۹۰ درصد بازنشسته ها در بخش خصوصی هستند که یا از قبل بوده و ادامه می دهند یا تازه وارد شده اند که بخشی بدون حقوق و دستمزد فعالیت می کنند که این موضوع نشان دهنده امید به زندگی و عدم تمایل به خانه نشینی و حس مفید بودن در سالمندان است.
۴- ۷.۴ درصد بازنشسته ها حقوق بگیر هستند که نشان دهنده ناچاری برای کمک به وضع اقتصادی خانواده و تمایل به حضور در جامعه است.
۵- درصد پایین حقوق بگیری بازنشسته ها و سالمندان نشان می دهد حتی در صورت خروج آنها از بازار کار، تاثیر شگرفی در نرخ بیکاری جوانان ایجاد نخواهد شد.
۶- تمایل زنان بازنشسته با حضور در فعالیت اقتصادی در حالی که در فاصله سال های ۵۵ تا ۸۵ رو به کاهش بود در سال ۹۰ به یکباره به ۲ برابر افزایش یافته است.
۷- نرخ مشارکت اقتصادی افراد بالای ۶۵ ساله در ایران نسبت به کشورهای دارای نظام تامین اجتماعی و سیستم بازنشستگی قابل اتکا تا ۱۰ برابر بالاتر است که خود دلیلی بر بازگشت سالمندان ایرانی به بازار کار است.
۸- ۷۲ درصد از کل شاغلان بالای ۶۵ سال کشور در بخش کشاورزی و ۲۵ درصد نیز در بخش های صنعت و خدمات مشغول به فعالیت هستند.
۹- با وجود بالاتر بودن نرخ مشارکت اقتصادی بازنشسته ها در شهرها نسبت به روستاها، اما دوره باقی ماندن شاغلان بازنشسته در بازار کار در روستاها بیشتر از شهرها است.
۱۰- به صورت کلی به دلیل نواقص تامین اجتماعی و شرایط نامطلوب اقتصادی باعث شده تا بسیاری از بازنشسته ها پس از سن ۶۵ سالگی نیز به دنبال کار باشند و این مسئله در روستاها بیشتر از شهرها است.


طراحی بیمه بازنشستگی برای ۷ میلیون نفر

مدیرکل دفتر بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در تلاش هستیم در قالب طرح بیمه اجتماعی فراگیر، بیمه بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت برای اقشار فاقد بیمه اجتماعی جامعه لحاظ شود. به عنوان مثال افرادی که کمتر از ۵۰۰ هزار تومان درآمد دارند و در مشاغل غیر رسمی مشغول به‌کارند در این گروه جای می‌گیرند.
اسماعیل گرجی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به برخی سازوکارهای طرح بیمه اجتماعی فراگیر، اظهار کرد:‌ این طرح اکنون به شورای عالی رفاه رفته و در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود:‌ حدود ۲۲ میلیون شاغل در بازار کار ایران داریم که از این تعداد حدود ۱۵ میلیون نفر دارای بیمه بازنشستگی و حدوداً هفت میلیون نفر فاقد بیمه بازنشستگی هستند.


افزایش مستمری بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سیدتقی نوربخش در حاشیه مراسم بزرگداشت مقام زن در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: افزایش مستمری بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی بر اساس نرخ تورم و حداقل دستمزد حقوق‌بگیران تعیین می‌شود که سازمان بر این اساس پیشنهاد خود را به هیئت وزیران داده و منتظر اعلام نظر و تصویب هیئت وزیران است.
وی همچنین گفت: حدود ۱۸ درصد بیمه‌شدگان اصلی تأمین اجتماعی زنان هستند و سازمان در تلاش است که تسهیلات ویژه‌ای برای آنها ایجاد کند. در رابطه با بیمه زنان خانه‌دار نیز در حال حاضر به‌صورت مشاغل آزاد در حال اجرا است اما اگر بنا باشد خدمات حمایتی بیشتری صورت بگیرد باید منابع مالی آن تأمین شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: درباره بیمه زنان سرپرست خانوار نیز متقاضی زیاد است و در سال گذشته تأمین اجتماعی این موضوع را متقبل شد و امسال بنا داریم که این موضوع را از طریق بیمه عشایر و روستاییان پیگیری کنیم.
وی در پایان درباره افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه نیز گفت: اگر منابع مالی آن تأمین شود تأمین اجتماعی نیز این قانون را اجرا می‌کند.


بازنشستگی فرهنگیان با ۲۵ سال خدمت

معاون پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش گفت: فرهنگیان با ۲۵ سال خدمت می توانند بازنشسته شوند.
محمد بطحایی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود‌: با درخواست بازنشستگی معلمان مازاد و فرهنگیانی که کسر ساعت خدمتی دارند و آموزش وپرورش نیاز به فعالیت آن ها ندارد موافقت می شود.
وی گفت: فرهنگیان زن سرپرست خانوار و فرهنگیانی که بیماری های صعب العلاج دارند برای بازنشستگی پیش از موعود در اولویت هستند.
معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:‌ فرهنگیان می توانند درخواست بازنشستگی پیش از موعود خود را به اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود ارائه کند تا به درخواست آن ها رسیدگی شود.
بطحایی گفت: تاکنون به غیر از موارد نادری که نیاز ویژه به ماندن فرهنگیان در آموزش و پرورش بوده با درخواست بازنشستگی پیش از موعد ۴ هزار نفر از فرهنگیان موافقت شده است.
وی از تغییر بیمه طلایی فرهنگیان در سال ۹۴ نیز خبر داد و افزود: اردیبهشت امسال چهار بسته بیمه ای با شرایط متنوع جایگزین بیمه طلایی فرهنگیان می شود.
معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: حق سهم پرداختی فرهنگیان در هر یک از چهار بسته بیمه ای متفاوت است و فرهنگیان می توانند بر اساس نوع خدمات درمانی که در هر بسته ارائه می شود نوع بسته بیمه خود را انتخاب کنند.
بطحایی گفت‌: در یکی از بسته های بیمه ای خدمات عینک و دندانپزشکی برای فرهنگیان در نظر گرفته شده است.
وی افزود: به دلیل بروز مشکلات مالی آموزش و پرورش در سال ۹۳ این وزارتخانه ۱۰۰ میلیارد تومان به شرکت بیمه آتیه سازان حافظ بدهکار است که در چند روز آینده پرداخت می‌شود.
معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس قراردادی که سال گذشته با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ بسته شده است این شرکت بیمه ای ملزم به ارائه خدمات بستری و کلینیکی به فرهنگیان تا پایان اردیبهشت خواهد بود.
وی همچنین از پرداخت ۲۲ میلیارد تومانی مطالبات بیمه ای فرهنگیان به شرکت بیمه ایران که شرکت بیمه عامل بیمه طلایی فرهنگیان در سال‌های گذشته بود خبر داد و افزود:‌ فرهنگیانی که بالای یک میلیون تومان برای خدمات بیمارستانی و درمان پرداخت کرده اند و هزینه‌آن را هنوز دریافت نکرده اند می توانند با ارائه مدارک پزشکی هزینه پرداختی را دریافت کنند.


ایجاد مسکن ویژه کارگران و بازنشستگان

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ علی ربیعی معرفی مشاغل، مشاوره‌های شغلی و حرفه‌ای و تدوین فرهنگ ملی مشاغل کشور در جهت کمک به کارجویان، کارفرمایان، کارآفرینان و برنامه‌ریزان نظام اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را از مهمترین اهداف راه اندازی این سامانه برشمرد.
وی گفت: با نگاهی به عملکرد سال گذشته وضعیت این وزارتخانه در ارایه خدمات به ویژه در حوزه رفاهی و بیمه‌ای از گذشته بهتر است.
وزیر کار در ادامه به اولویتهای وزارتخانه متبوعش در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: امسال دو طرح بزرگ را دنبال خواهیم کرد که رونمایی از طرح مسکن اجتماعی از جمله آنهاست.همچنین اجرای بیمه‌های اجتماعی فراگیر در سطوح مختلف را در سال پیش رو به مرحله اجرا خواهیم رساند که هریک از افراد جامعه با سطوح مختلف درآمدی بتوانند از مزایای بیمه های اجتماعی بهره‌مند شوند.
وی ایجاد مسکن ویژه کارگران و بازنشستگان را یکی از برنامه‌های رفاهی دولت در سال ۹۴ دانست و گفت: براساس تفاهم نامه‌ای که میان وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی امضا شده است طرح خانه‌دار کردن این گروه عظیم از جمعیت کشور با جدیت دنبال می‌شود.
ربیعی در عین حال از طرح بهبودی خدمات تامین اجتماعی کارگران در سال جاری خبر داد و افزود: جهت گیری دولت در این برنامه الکترونیکی شدن دفترچه‌های بیمه شدگان است.
وی سال ۹۴ را سال تولید و اشتغال دانست و با تاکید بر لزوم تحرک هرچه بیشتر در این بخش اظهار کرد: دولت علاوه بر اجرای سیاستهای حمایتی برای سرمایه‌گذاری‌های کلان، موضوع اشتغال را نیز در واحدهای خرد و کوچک با جدیت دنبال می‌کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دیگر ابعاد اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه روابط کار پرداخت و گفت: در حوزه روابط کار خوشبختانه تعداد تشکلها افزایش یافت و در تعیین حداقل مزد نیز در دو سال گذشته شاهد افزایش آن بودیم که این موضوع رضایت تشکلها را به دنبال داشت.
وی به افزایش ۱۷ درصدی حقوق و دستمزد کارگران در سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: هرچند درصد رشد حقوق کارگران از میزان تورم جامعه پیشی گرفته است اما برای پربار کردن سفره کارگران همچنان باید کار کرد.
به گفته ربیعی، وزارت کار در بحث حفظ امنیت شغلی، با دقت فعالیت پیمانکاران را زیرنظر دارد تا از اخراج کارگران به بهانه های مختلف جلوگیری کند.
وی استخدام کارگران با قراردادهای سفید امضا را غیرقانونی دانست و گفت: دولت با متخلفان در این خصوص برخورد می‌کند.
ربیعی درباره توجه به توسعه کارآفرینی و اشتغال نیز اظهار کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات نوروزی خود به این مساله اهتمام جدی داشتند و این امر وظیفه ما را در توسعه اشتغال سنگین تر می‌کند.
وی گفت: در بخش اشتغال خرد به طرحهای خوبی رسیده‌ایم و اجرای این طرحها در بخشهای کوچک و خرد می تواند آنان را متحول کند.
ربیعی درعین حال اجرای طرح تکاپو در استانها با همراهی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را گام مثبتی در جهت توسعه مشاغل کوچک دانست.
وزیر کار ابراز امیدواری کرد: با اعتباری که از محل هدفمندی یارانه‌ها برای اشتغال در سال ۹۴ در نظر گرفته شده رونق بازار کار محقق شود.
ربیعی مجموع اعتبارات مربوط به ایجاد اشتغال در کشور را چهار هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با ایجاد تحرک در این حوزه بخش قابل توجهی از بیکاران نیز جذب بازار کار خواهند شد.
وی در پایان توسعه بخش تعاون را مستلزم نگاه نو به ظرفیتها و قابلیتهای بخش تعاونی و اتخاذ روش‌های نوگرایانه برای استفاده از این شبکه عظیم اقتصادی اجتماعی دانست و گفت: دستیابی به اهداف توسعه بخش تعاون از طریق هفت راهبرد اساسی در قالب طرح تحول بخش تعاونی اجرا و دنبال خواهد شد.


افزایش حقوق ۲۵ درصدی به حقوق بازنشستگان

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از افزایش خدمات به بازنشستگان در سال جاری خبر داد و گفت: سازمان در تلاش است تا برنامه های سال گذشته خود در این حوزه را ارتقا دهد.
اصغر بیات در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، با بیان این مطلب که افزایش حقوق ۲۵ درصدی به حقوق بازنشستگان از جمله اقدامات مثبت و موثری بود که به حساب آن‌ واریز شد، افزود: با افزایش ۲۵ درصدی مستمری بازنشستگان سایر کمک‌های جانبی همچون حق مسکن، حق سنوات و کمک به معیشت مستمری بگیران افزایش یافته و به بازنشستگان پرداخت شد.
وی در ادامه با اشاره به این مطلب که حذف فرانشیز و انعقاد بیمه تکمیلی بازنشستگان از اقدامات قابل توجه سازمان در این حوزه بود، افزود: حذف فرانشیز بازنشستگان نیز کاری ارزشمند بوده که در واقع می‌توان گفت خدمتی به افراد سالمند جامعه است.
به گفته بیات، اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس در طرح کرامت از دیگر اقدامات شایسته این سازمان بوده، به طوری که از تمامی امکانات استفاده کرده است.
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در خاتمه به برنامه‌های سال آینده اشاره کرد و گفت: سازمان در تلاش است تا تمامی برنامه های رفاهی و درمان بازنشستگان را ارتقا دهد، به طوری که قرار است تا در طرح کرامت تعداد و میزان گروه‌ها را افزایش دهد تا طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ۲۵ هزار بازنشسته به مشهد اعزام شوند.


بازنشستگی ۱۶ هزار فرهنگی تا ۱۰ سال آینده

به گزارش خبرگزاری شبستان از گیلان، مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان عصر امروز(۲۶ اسفند) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با تبریک فرا رسیدن ایام نوروز و احترام به ایام فاطمیه، به اسکان مسافران نوروزی ۹۴ در ۳۸۹ مدرسه استان اشاره و اظهار کرد: در این تعداد مدرسه، سه هزار و ۳۴ کلاس درس در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه انتظار می رود اقامت فرهنگیان امسال نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته باشد، افزود: تاکنون یکصد میلیون تومان اعتبار برای تجهیز و آماده سازی مدارس در نوروز اختصاص یافته است و همچنین ۱۵۰ میلیون تومان نیز از سوی ستاد اسکان گیلان از طریق آموزش و پرورش در مدارس توزیع می شود.
حاجتی اذعان کرد: امسال ۷۹ کلاس ویژه با تجهیزات کامل، ۷۷۵ کلاس تجهیز متعارف(الف)، ‌هزار و ۷۹۸ کلاس با تجهیزات کمتر(ب) و ۳۸۲ کلاس معمولی(ج) برای اسکان فرهنگیان درجه‌بندی شده اند.
وی یادآور شد: در نوروز ۹۳ تعداد ۲۷ هزار و ۱۳۲ خانوار و ۳۷۲ هزار و ۱۴۶ نفر، در مدارس گیلان اسکان یافتند.
حاجتی اظهار داشت: طی چهار سال آینده ۲۳ درصد فرهنگیان گیلان که چهار هزار و ۱۷۵ نفر را شامل می شود، بازنشسته می شوند.
مدیر کل آموزش و پرورش گیلان در ادامه از بازنشستگی ۵۷ درصد یعنی ۱۶ هزار نفر، در ۱۰ سال آینده خبر داد و تصریح کرد: از این رو باید ظرفیت دانشگاه فرهنگیان افزایش یافته تا در آینده برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز، مشکلی ایجاد نشود.
وی گفت: در سال گذشته هزار معلم بازنشسته شدند و ظرفیت حق التدریس نیز از ۳۰ هزار به ۲۲ هزار ساعت کاهش یافت.
حاجتی همچنین در ادامه از پاسخ چهار هزار دانش آموز گیلانی به پرسش مهر رییس جمهوری «عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبروست هر کدام از ما چگونه از آب های ایران می توانیم بهتر نگهداری کنیم» خبر داد و افزود: ۶۰۰ نفر از فرهنگیان استان نیز در این مسابقه شرکت کردند.
وی در ادامه از اعزام ۱۷ هزار دانش آموز در قالب ۳۸۵ کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور در سال تحصیلی کنونی خبر داد و گفت: همچنین ۴۶ مدرسه امین با حضور ۴۶ روحانی تمام وقت در گیلان راه اندازی شده است و طرح پرسش مهر رئیس جمهوری، آموزش حقوق شهروندی، برگزاری نمایشگاه جابرابن حیان، برگزاری جشنواره تولید محتوای الکترونیک، اجرای طرح تعالی مدیریت و برگزاری جشن ستارگان را از مهمترین برنامه هایی برشمرد که طی سال تحصیلی جدید در استان انجام شده است.
حاجتی همچنین توسعه کتابخانه‌های مدارس گیلان را در دستورکار آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: هم اکنون بیش از شش هزار و ۷۶۰ کتابخانه با یکصد و ۸۰ هزار جلد کتاب در واحدهای آموزشی استان گیلان فعال هستند.


افزایش حقوق ۶۰ درصد بازنشستگان

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی با بیان این مطلب که به رغم توافقات قبلی حقوق ۶۰ درصد بازنشستگان حداقل‌بگیر ۱۷ درصد اعلام شد، گفت: افزایش حقوق ۴۰ درصد باقی‌مانده باید توسط دولت تعیین شود.
علی‌اکبر بیات در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، افزود: طبق ماده ۴۱ قانون کار و ۱۱۱ تامین اجتماعی، شورای عالی کار حداقل حقوق کارگران را ۱۷ درصد اعلام کرد که این افزایش برای حداقل‌بگیران تامین اجتماعی نیز صدق می‌کند.
وی اظهار داشت: در جلساتی که به منظور تعیین افزایش مزد سال ۹۴ برگزار شد، بر اساس مذاکرات انجام شده نمایندگان کارگران و نمایندگان شورای عالی کار افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی را توافق کرده بودند و هیچ صحبتی از افزایش ۱۷ درصدی نبود، در حالی که در لحظات آخر افزایش ۱۷ درصدی به تصویب رسید.
به گفته رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، بر اساس ماده ۹۶ قانون برنامه پنجم توسعه، بازنشستگانی که بیش از حداقل حقوق را دریافت می‌کنند، افزایش حقوقشان باید بر اساس نرخ تورم اعلام شده از سوی مرکز آمار و بانک مرکزی باشد و این موضوع نیز در نهایت پس از تصویب هیئت وزیران اعلام خواهد شد.
بیات با اشاره به اینکه میزان تعیین شده افزایش حقوق کفاف هزینه‌های بازنشستگان را نمی‌دهد، گفت: هر بازنشسته تعداد افرادی را نیز تحت تکفل دارد و با شرایط اقتصادی موجود، امکان تامین تمامی هزینه‌ها وجود ندارد. بنابراین این افزایش برای آنها خیلی کم است.
وی تاکید کرد: به رغم اینکه نمایندگان در شورای عالی کار دو بار مصوبه سطوح مزدی را امضا نکرده بودند، مشخص نیست علت کاهش رقمی که قبلا توافق کرده بودند، چیست.
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی با اشاره به اینکه حداقل حقوق ۷۱۲ هزار و ۴۲۴ تومان برای سال آینده در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: کارگران مزایای جانبی مانند حق مسکن، خواروبار، سنوات و … را دارند که برای آنها علاوه بر افزایش اعلام شده، در نظر گرفته می‌شود. اما متاسفانه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی مزایای جانبی ندارند و تکلیف آنها هنوز مشخص نیست و میزان افزایش مزایا شامل حامل بازنشستگان نمی‌شود


بازگشت اضافه کاری به حقوق بازنشستگی کارمندان تحت پوشش صندوق اجتماعی

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: سازمان تامین اجتماعی موظف است پرداخت اضافه کاری افراد تحت پوشش این سازمان را نیز مبنایی برای محاسبه حقوق دوران بازنشستگی آنان قرار دهد.
اسماعیل جلیلی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: این کمیسیون یکشنبه (دیروز) به بررسی طرح استفساریه ماده (۵۹) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
نماینده مردم مسجد سلیمان، هفتگل و لالی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با موافقت نمایندگان مقرر شد کسر حق بیمه از اضافه کاری کارمندان دولت در حقوق بازنشستگی آنان لحاظ شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی موظف است پرداخت اضافه کاری افرادی را که تحت پوشش این سازمان هستند را نیز مبنایی برای محاسبه حقوق دوران بازنشستگی آنان نیز قرار دهد.
بخشنامه ۵۲۷۱/۹۳/۲۰۰ جانشین توسعه مدیریت و سرمایه انسانی معاونت نظارت و راهبردی رییس جمهوری ابلاع شده در ۱۷تیر ماه که از شهریور ماه اجرا شده است به علت حذف اضافه کاری از کسورات ایام بازنشستگی کارمندان دولت تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی سبب کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی حقوق آنان در هنگام بازنشستگی می شود در حالی که سال ها این کسورات را پرداخته اند، زیرا حقوق بازنشستگی در این صندوق بر اساس پرداختی های دو سال آخر محاسبه می شود.
در این بخشنامه اشاره ای به چگونگی بازگرداندن حق بیمه ای که کارکنان دولت در دوران خدمت خود بابت اضافه کارشان پرداخت کرده اند و یا تاثیر آن در مقرری بازنشستگی نشده است. فراگیر استخدامی در اردیبهشت ۱۳۹۴ با تجمیع استخدام هفت دستگاه اجرایی برگزار خواهد شد


عضویت بازنشستگان در صندوق ذخیره فرهنگیان

انوشیروان حاجیان در گفت‎‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با اشاره به سابقه ۱۹ ساله فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان در مازندران با اشاره به اینکه این صندوق خدمات خوبی را در این مدت به فرهنگیان مازندرانی ارائه کرده است، اظهار کرد: ۴۲ هزار معلم در استان فعالیت می‌کنند که از این تعداد بیش از ۴۱ هزار معلم در این صندوق عضویت دارند که اعضا در سال‌جاری با توجه با سال‎های عضویت خود از ۸۰۰ هزار تومان تا یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دریافت کرده‎اند.
مسئول صندوق ذخیره فرهنگیان مازندران با اشاره به عضویت نداشتن بازنشستگان آموزش و پرورش در این صندوق در گذشته افزود: با تلاش‎های انجام شده در سطح ملی در سال‌جاری تغییراتی در اساس‌نامه این صندوق به وجود آمده است و همکاران بازنشسته می‎توانند از فروردین در این صندوق عضو شده و از مزایای آن بهره‎مند شوند.
وی در مورد سرمایه کاری این صندوق و نحوه مشارکت اعضا در فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: هر فرد فرهنگی پنج درصد از حقوق خود را در صندوق نگهداری می‎کند و دولت نیز معادل همان را به صندوق واریز می‎کند که مجموع این دو مبلغ و سود آن به اعضا پرداخت می‎شود.
حاجیان در پایان روش فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان را به کارگیری بخشی از حقوق فرهنگیان و بودجه سالانه برای انجام فعالیت اقتصادی اعلام کرد و افزود: سود حاصل در دوره بازنشستگی به اعضای آن پرداخت می‎شود.


وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از مشخص شدن وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان در روز جمعه خبر داد و گفت: پیشنهاد ما افزایش ۳۰ درصدی است که امیدواریم موافقت شود.
علی اصغر بیات در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد افزایش حقوق بازنشستگان گفت: بر اساس ماده ۴۱ قانون کار و ۱۱۱ تامین اجتماعی حداقل حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران نباید کمتر از حداقل حقوق کارگران باشد و بر همین اساس درخواست کرده ایم که شورای عالی کار حداقل حقوق بازنشسته ها را ۳۰ درصد اعلام کند.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد بازنشستگان حداقل حقوق را دریافت می کنند بنابراین شورای عالی کار باید بر اساس قوانین موجود تصمیم گیری نهایی را در مورد افزایش حقوق این افراد داشته باشد و ما نیز پیگیری های لازم را انجام داده به طوری که امروز با نمایندگان این شورا جلسه ای برگزار کرده ایم و در نهایت روز جمعه عدد افزایش حقوق بازنشستگان مشخص خواهد شد.
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: هر عددی که شورای عالی کار تعیین کند در صورتی که کمتر از درخواست ما باشد اعتراض خود را به شورای عالی کار و در نهایت به هیئت دولت منتقل خواهیم کرد.
به گفته وی حقوق بازنشستگان مطابق با تورم باید زیاد شود اما تورمی که اعلام شده را نیز قبول نداریم و این موضوع را می دانیم که بازنشستگان زندگی سختی دارند و از لحاظ معیشت و گذران نیازهای اولیه خود با مشکل روبرو هستند.
وی گفت: کمیته ای برای افزایش حقوق بازنشستگان تشکیل شده است و در کانون بازنشستگان این موضوع را رصد و پیگیری می کنیم که امیدواریم شورای عالی کار تمامی مشکلات بازنشستگان را در نظر و سپس نسبت به اعلام افزایش حقوق تصمیم بگیرد.
بیات به مزایای دیگر بازنشستگان اشاره کرد و گفت: از دیگر درخواست هایمان افزایش حق مسکن، خواروبار و سنوات این افراد است که آن را نیز پیگیر خواهیم بود.
وی در مورد اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس نیز اظهار داشت: طرح کرامت از ابتدای اسفندماه اجرایی شده و تاکنون نیز ۸ گروه ۲۵۰ نفره از بازنشستگان به مشهد مقدس اعزام شده اند.
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: اولویت اعزام با خانواده شهدا، ایثارگران، نخبگان و همچنین بازنشستگانی است که حداقل حقوق را دریافت می کنند و سن بالایی نیز دارند و از افرادی که تاکنون به مشهد مقدس سفر نکرده اند.
به گفته وی، هزینه سفر برای بازنشستگان کاملا رایگان است و این طرح در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.


افزایش حقوق بازنشستگان بر اساس نرخ تورم

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه کارفرمایان حدود ۵ هزار میلیارد تومان به این سازمان بدهکار هستند، گفت:‌ بر اساس آیین‌نامه‌، بخشودگی جرایم کارفرمایان مادام‌العمر اجرایی نمی‌شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمدحسن زدا در نشست خبری خود اظهار داشت: سال ۹۳ سالی درخشان در حوزه بیمه‌گری سازمان تأمین اجتماعی بوده است و اتفاق‌های مهمی رخ داده که امیدواریم جامعه کارگری، کارفرمایی و بازنشستگان از آن استفاده لازم را برده باشند.
وی ادامه داد: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه بیمه‌گری در حال تدوین است و سازمان تأمین اجتماعی در تهیه برنامه ششم توسعه نقش فعال و موثری دارد که در ۶۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
زدا بیان داشت:‌برای نخستین بار صورت‌حساب بدهی کارفرمایان ۶ ماهه ارائه شده است و به پیوست صورتحساب ریز محاسبات نیز به کارفرمایان ارائه شده است.
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه هیأت‌های رسیدگی به اعتراض کارفرمایان از ۸ ماه به ۳ ماه کاهش یافته است، گفت: در تلاش هستیم در سه ماهه اول سال ۹۴ این سه ماه نیز به یک ماه کاهش یابد و در حوزه بازرسی‌ها و اجرائیات نیز بیشتر از ۵۰ درصد از برنامه ابلاغی جلوتر هستیم.
وی افزود: بیمه رانندگان، کارگران ساختمانی، حرف و مشاغل آزاد و بیمه‌های اختیاری به صورت غیر حضوری و مکانیزه انجام می‌شود که این اقدام موجب شده است از ۳.۵ میلیون بار مراجعه به شعبات سازمان تأمین اجتماعی کاهش یابد.
زدا درباره سوابق ایثارگران اظهار داشت: ماده ۴۵ قانون برنامه پنجم توسعه که مرتبط با سوابق ایثارگران بود مغفول مانده بود که بخشنامه آن تهیه شده است و ایثارگرانی که مجبور به انتقال دستگاه‌ شده‌اند تا ۱۵ سال هزینه‌های این انتقال را دولت تقبل می‌کند.
وی افزود: در سال ۹۳ مشکلات نی‌برهای شرکت کارون و هفت‌تپه حل شد و گروه اول نیز بازنشسته شدند و دیگر شاهد تجمع این افراد نیستیم و مشکلات کارگران نساجی مازندران نیز در حال پیگیری و حل شدن است.
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی درباره مشاغل سخت و زیان‌آور اظهار داشت: افرادی که در مشاغل سخت و زیان‌آور مشغول به کار بودند مشکل ۷ هزار و ۳۰۰ روز را داشتند که بر اساس آن اگر فردی بیشتر از ۱۰ روز غیبت موجه داشت دیگر نمی‌توانست با ۲۰ سابقه متوالی بازنشسته شود که سازمان تأمین اجتماعی در سال جاری این ۱۰ روز را به یکسال افزایش داد تا گروه زیادی بتوانند از این آیین‌نامه استفاده کنند.
زدا گفت: در گذشته برای تأمین اعتبار تعویض و یا صدور شناسنامه باید به شعبه ای مراجعه می‌شد که دفترچه صادر شده است ولی هم اکنون برای این اقدامات می‌توانند بیمه‌شدگان به تمامی شعبات تأمین اجتماعی مراجعه کنند.
وی اظهار داشت: در سال جاری بر اساس سیاست‌های جدید جمعیتی مشکل بیمه شدن فرزند سوم به بعد حل شد و دیگر فرزندان سوم به بعد مشکلی برای بیمه شدن ندارند.
زدا خاطر نشان کرد: در ۱۴ استان نیز هیأت تجدید نظر مستقر شدند که دیگر برای دریافت مطالبات خود به تهران مراجعه نکنند.
وی درباره قراردادهای پژوهشی که دارای مشکلاتی بود، بیان داشت: مشکلات این قراردادها حل شده است و دانشگاه‌ها طی مکاتباتی که داشتند از این اقدام برای حل مشکلات تشکر کردند.
وی گفت: اروتز و پروتز بیمه‌شدگان نیز اصلاح شده و در بعضی از اقلام آن ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: مصوبه‌ای در خصوص ماده ۱۰ نوسازی وجود دارد که بر اساس آن کارفرمایان می‌توانند به صورت اختیاری سهم خود و دولت را پرداخت کنند تا بدون شرط سنی و با ۲۵ سال سابقه بتوانند کارگران خود را بازنشست کنند.
وی خبر داد:‌ در سال ۹۴ تمام پرداخت‌های سازمان به صورت متمرکز انجام خواهد شد و این اقدام در حوزه مستمری‌ها بیمه‌بیکاری و کارفرمایان است. کارگزاری‌های تأمین اجتماعی در سال ۹۳ حدود ۴۰ میلیون بار مراجعه و کار بیمه‌ای را انجام دادند که کمک بزرگی به سیستم اصلی سازمان است.
*مشاهده پرونده محاسباتی کارفرمایان
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: کارفرمایان می‌توانند از امروز با مراجعه به سایت WWW.SAMT.TAMIN.IR پرونده محاسباتی خود را مشاهده کنند و بر اساس آن محاسبات لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارفرمای فعال در کشور داریم که حدود ۵ هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار هستند. بر همین اساس وقتی آسیب‌شناسی صورت گرفت مشخص شد که دوره محاسباتی سالیانه موجب می‌شود که میزان جرایم کارفرمایان به عدد بزرگی برسد که نتوانند آن را پرداخت کنند که در سال ۹۳ توانستیم با افتتاح این سایت این مشکل را حل کنیم و با دسترسی به پرونده محاسباتی خود می‌توانند جرایم را به موقع پرداخت کنند.
وی درباره قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان نیز اظهار داشت: جریمه و بخشودگی جرایم کارفرمایان در لایحه بودجه دولت پیش‌‌بینی شده بود و در کمیسیون تلفیق نیز رأی آورد ولی زمانی که در صحن علنی مجلس مطرح شد بعضی از نمایندگان اعلام کردند ماهیت بودجه‌ای ندارد و در نتیجه طبق رای‌گیری از دستور کار مجلس خارج شد و کارفرمایان فعلاً‌ امکان بخشودگی جرایم را ندارند.
*بخشودگی جرایم کارفرمایان مادام‌العمر منتفی می‌شود
وی گفت: در معاونت فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی نیز مطرح شد که چرا به بد حسابان توجه شود و به خوش‌حساب‌ها توجهی نکنیم لذا آیین‌نامه جدیدی را در دست تهیه داریم که به زودی آماده می‌شود و بر اساس آن مادام‌العمر بخشودگی جرایم بد حسابان منتفی می‌شود و کارفرمایان خوش‌حساب از مزایای ویژه‌ تأمین اجتماعی بهره‌مند خواهند شد.
زدا خبر داد: بر اساس ماده ۵۷ قانون حمایت از خانواده مقرر شده بود، خانم‌هایی که مستمری همسرشان را دریافت می‌کنند در صورت ازدواج مجدد بتوانند این مستمری را دریافت کنند که از ۱۳۹۲.۲.۷ خانم‌هایی که مستمری‌شان به دلیل ازدواج مجدد قطع شده بود مستمری آنها واریز می‌شود.
وی افزود: در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ طی بخشنامه‌ای به ۵۱۹ شعبه تأمین اجتماعی اعلام کردیم که اگر خانم‌هایی مراجعه کردند که از ۱۳۹۲.۲.۷ تا کنون ازدواج کرده‌اند مستمری آنها مجددا پرداخت شود.
زدا در ادامه نشست خبری خود عنوان کرد: سازمان تأمین اجتماعی ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش خود دارد که حدود ۱۳.۵ میلیون بیمه‌شده اصلی ۲۳۰۰ نفر مستمری‌بگیر که با افراد تبعی که ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد.
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: هر ماه ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت حقوق انجام می‌شود و امسال نیز ۱۳۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت عیدی بازنشستگان در بهمن ماه اختصاص دادیم.
وی درباره افزایش حقوق بازنشستگان اظهار داشت‌:‌ آماده هستیم به شرط اعلام به موقع مراجع ذیصلاح در فروردین ماه حقوق بازنشستگان را بر اساس قانون افزایش دهیم.
وی گفت: سازمان تأمین اجتماعی باید بر اساس ماده ۹۶ و نرخ تورم نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان اقدام کند.


واریز حقوق بهمن‌ماه کارگران صندوق فولاد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت حقوق بهمن‌ماه کارگران صندوق فولاد خبر داد و گفت: حقوق اسفندماه و عیدی آنها تا پایان سال پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدیدی از مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از پرداخت حقوق بهمن‌ماه کارگران صنعت فولاد خبر داد و اظهار داشت: حقوق کارگران صندوق بازنشستگی فولاد از روز شنبه قابل برداشت است.
وی همچنین از پرداخت حقوق اسفندماه این کارگران تا پایان سال خبر داد و گفت: عیدی کارگران صندوق فولاد نیز تا پایان سال پرداخت خواهد شد.


لزوم تأمین منابع بازنشستگی پیش از موعد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با تأکید بر لزوم تأمین منابع بازنشستگی پیش از موعد کارکنان برای سال ۹۴، به تشریح ایراد مجلس به لایحه ارائه شده از سوی دولت پرداخت.
اسماعیل جلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره دلیل ارجاع بند مربوط به بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در لایحه بودجه ۹۴ به کمیسیون تلفیق گفت: محل تامین منابع بازنشستگی پیش از موعد باید مشخص شود.
وی ادامه داد: ایرادی که مجلس به پیشنهاد دولت در لایحه بودجه گرفت و همین نیز باعث ارجاع این بند از لایحه به کمیسیون تلفیق شد، این نکته است که کسانی که مطالبه دارند، معتقدند با توجه به اینکه به طور پیش‌پرداخت حق بیمه سنواتی خود را پرداخت کرده اند، به محض اینکه سابقه ۳۰ سال تکمیل می‌شود، سازمان تامین اجتماعی موظف است بر اساس دو سال آخر کار آنها، حقوق بازنشستگی آنها را محاسبه کرده و پرداخت کند، نه بر اساس مبداء ۲۵ سالگی سابقه.
جلیلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هنگامی که فردی با ۲۵ سال سابقه بازنشسته می‌شود، ایرادی به محاسبه حقوق و مزایای او بر اساس سال بیست و پنجم نیست، اما هر سال که جلوتر می رود تا اینکه سقف ۳۰ سال تکمیل شود، انتظار است هنگامی که حکم بازنشستگی او صادر می‌شود، با توجه به اینکه حق بیمه ۵ سال را به طور پیشاپیش دریافت کرده اند، باید بر اساس دریافتی دو سال آخر فرد حقوق بازنشستگی او را محاسبه و پرداخت کنند.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه تصریح کرد: این نظر کمیسیون است، اما مجموعه دولت و سازمان تامین اجتماعی به دلیل عدم تامین منابع مخالف هستند و از نظر آنها تنها گره کار تامین منابع است، اما در عین حال اگر مجلس بر این موضوع اصرار کرده و رای‌گیری کند که قطعا نیز نمایندگان رای خواهند داد، این مسئله تبدیل به قانون می‌شود و باید اجرا شود.


حق و حقوق بازنشستگان به محض فراغت از کار پرداخت شود

استاندار سمنان گفت: حق و حقوق بازنشستگان استان باید به محض فراغت از کار پرداخت شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی استانداری سمنان، محمد وکیلی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با اشاره به تنگناهای مالی سال جاری با تاکید بر تأمین اعتبارات بازنشستگانی که ۳۰ سال کار و فعالیت کرده‌اند، اظهار کرد: کسانی که درخواست بازنشستگی دارند باید به‌ موقع و در همان سال حق و حقوق آن‌ها پرداخت شود.
وی تصریح کرد: ادارات تا تأمین اعتبار در این بخش انجام نشده، کارمندان را بازنشسته نکنند و اگر به درخواست خودشان باشد، تلاش شود حق و حقوق بازنشستگان مانده از سال گذشته پرداخت شود.
وکیلی تأمین آب سالم آشامیدنی در سطح روستاها و شهرها را از وظایف دستگاه‌های اجرایی برشمرد و افزود: آب سالم برای شرب باید تأمین شود و برای روستاها و شهرها که مشکل آب آشامیدنی دارند، اعتبارات مورد نیاز تخصیص یابد؛ دستگاه‌های مربوطه باید به مسائل بهداشتی و سلامت مردم از لحاظ آب آشامیدنی توجه کنند.
استاندار سمنان همچنین بحث آمایش سرزمین را مهم و مؤثر برای توسعه استان برشمرد و ادامه داد: باید با برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از تجارب گذشته طرح آمایش جامع و کامل داشته باشیم و در این زمینه با مدیران و کارشناسان جلسات مختلف گذاشته شود و مشاور طرح از نقطه‌نظرات کارشناسان، صاحب‌نظران و اساتید دانشگاه در زمینه ترسیم مناسب آمایش سرزمین بهره گیرند.
وکیلی همچنین در طرح آمایش سرزمین تأثیرگذاری دیگر استان‌ها خصوصاً استان تهران را مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: محور توسعه آینده استان سمنان بر اساس آمایش سرزمین است تا با شناخت مزیت‌ها و اولویت‌ها راه توسعه و پیشرفت استان ترسیم و مشخص شود و اگر این‌گونه اقدام نکنیم به مشکل برمی‌خوریم.
وی همچنین در بحث آمایش به مقوله پدافند غیرعامل برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها و ارائه هرگونه اطلاعات و آمار برای استمرار کار مشاور این طرح تأکید کرد.
استاندار سمنان در خصوص تخصیص اعتبارات به حوزه‌های علمیه گفت: باید اعتبارات این بخش اختصاص یابد؛ توجه به فرهنگ و مسائل اقتصادی جامعه بسیار مهم است و در سالی که مقام معظم رهبری آن را سال فرهنگ نامیده باید ارزیابی شود که دستگاه‌های اجرایی در این زمینه چه اقداماتی را انجام داده‌اند.
در این جلسه که معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار سمنان و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سمنان هم حضور داشتند، مشاور گزارشی از چگونگی تدوین مرحله جدید برنامه آمایش سرزمین استان سمنان ارائه کرد.


بند مربوط به حل مشکلات بازنشستگان فولاد

نمایندگان مجلس بندی از لایحه بودجه را با هدف بررسی بیشتر و تعیین راهکاری برای حل مشکلات بازنشستگان صنعت فولاد را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت صبح روز شنبه بند ج تبصره ۳ لایحه بودجه در بخش هزینه‌ای را مورد بررسی قرار دادند.
این بند در جلسه قبلی مجلس به تصویب رسیده بود و نمایندگان پیشنهاداتی برای الحاق به بند ج را مطرح کردند که این پیشنهاد از سوی عزیزی نماینده شیروان مطرح شد.
وی در بیان پیشنهاداتش گفت که دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی بازنشستگان صنعت فولاد بدهکار است که تصور می‌کرد این بدهی مربوط به دولت قبل است که بررسی‌ها نشان داد این درست نیست و دولت باید از محل بودجه سال گذشته بدهی را پرداخت کند.
وی گفت که بر این اساس پیشنهاد ما این است که مبلغ ۱۷۷ هزار میلیارد ریال از محل بند الف و ج تبصره ۳ در مورد واگذاری‌ها به بخش خصوصی اختصاص یابد تا بتوان مشکل بازنشستگان را حل کرد.
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد رئیس جلسه نیز با بیان این‌که این پیشنهاد برای بازشدن گره مشکل بازنشستگان فولاد باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد گفت که بندهای الف و ج تبصره ۳ منابع لازم را ندارد.
نایب رئیس مجلس خطاب به نمایندگان گفت: تبصره الحاقی ۱۶ به کل لایحه بودجه به دنبال حل مشکل صندوق بازنشستگان فولاد است، به همین دلیل پشنهاد ما این است که این تبصره جهت بررسی بیشتر و حل مشکل بازنشستگان فولاد به کمیسیون تلفیق ارجاع شود تا یک پیشنهاد جامع و کاملی مورد بررسی قرار گیرد.
به گزارش ایسنا بر این اساس نمایندگان با ۱۴۶ رای موافق، ۱۷ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در مجلس با این پیشنهاد کردند واین تبصره به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.


افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با اجرای طرح جامع نظام سلامت دغدغه های مردم کاهش یافته است و شهروندان هم اکنون کمتر از ۶ درصد هزینه ها را پرداخت می کنند.
به گزارش میزان، سید تقی نوربخش در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران افزود: مردم پارسال بیش از ۵۰ درصد هزینه های خدمات درمانی را پرداخت می کردند.
نوربخش از پوشش بیمه ۱۰۰ درصدی خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی بر اساس آخرین مصوبه دولت خبر داد.
وی پرداخت مستمریهای متعدد به بازنشستگان بیمه شده متوفی، کار افتادگان، بیکاران، پرداخت غرامت ایام بارداری و هزینه های وسایل کمک پزشکی، پرداخت کمک هزینه ازدواج و هزینه کفن و دفن را از طریق ۴۸۰ شعبه بیمه ای و ۳۵۰ بیمارستان تأمین اجتماعی و ۴۶ هزار مرکز درمان خصوصی و دولتی طرف قرارداد از مهمترین خدمات این سازمان برشمرد.
تامین اجتماعی درمسیراقتصاد مقاومتی
وربخش افزود: سازمان تأمین اجتماعی مشمول هر ۴۲ بند سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی است و رویکرد خدمت رسانی به تولیدکنندگان بعنوان صاحبان اصلی صندوق تأمین اجتماعی بسیار جدی است و شعار نیست.
وی گفت: برخورداری از تأمین اجتماعی حق مردم است و نزدیک ۴۰ میلیون نفر را تحت پوشش داریم و شرکای اجتماعی بویژه کارگران و مستمری بگیران آینده خویش را در گرو تداوم خدمات این سازمان می دانند.
نوربخش افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان،‌ افزایش مزایا و گسترش پوشش بیمه شدگان خارج از کشور را از دیگر خدمات این سازمان بیان کرد.
وی همچنین از اجرای طرح مسکن امید برای بازنشستگان در سال آینده با همکاری تأمین اجتماعی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی خبر داد.
نوربخش گفت: از ابتدای سال ۹۴ افزایش حقوق بازنشستگان نیز پرداخت می شود و امیدواریم افزایش حقوق مستمری بگیران نیز متناسب با نرخ تورم انجام شود.
وی از افتتاح ۳۶ طرح گوناگون بیمه ای و درمانی در دهه فجر در سراسر کشور خبر داد و افزود: مدیران این سازمان با عزمی استوار در حوزه های سلامت و اقتصاد به ارائه خدمات کیفی خواهند پرداخت.


کسور بازنشستگی از فوق‌العاده اضافه‌کاری کارکنان کسر نشود

نمایندگان مجلس با تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان، مقرر کردند که کسور بازنشستگی از فوق‌العاده اضافه‌کاری کارکنان کسر نشود.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلام در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان فوریت طرح استفساریه ماده ۵۹ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را مورد بحث و بررسی قرار دادند و با دوفوریت آن مخالفت کرده و یک فوریت آن را به تصویب رساندند.
وکلای ملت با ۱۵۰ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از ۲۱۳ نماینده حاضر در صحن علنی، یک فوریت طرح مذکور را مصوب کردند.
در صورت تصویب نهایی این طرح، کسر کسور بازنشستگی از فوق‌العاده اضافه‌کاری کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری تابع صندوق تأمین اجتماعی در دوران اجرای قانون برنامه پنجم توسعه، اجرایی نمی‌شود.


مجوز رییس جمهور برای اشتغال ۱۸ بازنشسته در دولت

روزنامه خراسان در ستون اخبار ویژه امروز خود، نوشت:بر اساس پیشنهاد وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک که به استناد ماده ۴۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت طی روزهای اخیر به تأیید حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور کشورمان رسیده، مقرر شده اشتغال به‌کار و تداوم اشتغال به‌کار ۱۸ نفر از افراد بازنشسته در وزارتخانه‌های تعاون، آموزش و پرورش، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کشور، نفت، جهاد کشاورزی و صندوق توسعه ملی با رعایت قوانین و مقررات مربوط مجاز باشد.


عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی با هماهنگی های صورت گرفته در بهمن ماه پرداخت میگردد

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی کشور گفت: عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی با هماهنگی های صورت گرفته و مساعدت های دولت تدبیر و امید در بهمن ماه پرداخت می شود

ظهر امروز سید تقی نوربخش به همراه کارکنان سازمان تأمین اجتماعی کشور و به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با حضور در حرم مطهر امام راحل با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق کرد.

در این مراسم کارکنان سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر ضرورت حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و پیروزی از آرمان و مسیر شهدا بر خدمت رسانی ویژه به ملت ایران تأکید کردند.

سید تقی نوربخش در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران توانست تأثیر فراوانی را در جهان به جای بگذارد و به الگویی برای کشورها و ملت های آزادی خواه جهان بدل شود.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی کشور افزود: عزت امروز کشور و تبدیل ایران به الگویی برای سایر کشورهای جهان مرهون خون مطهر شهدای انقلاب اسلامی و رهبری و هدایت های بنیانگذار جمهوری اسلامی است که هیچگاه فراموش نمی شود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های سازمان تأمین اجتماعی تا پایان سال ۹۳ ادامه داد: عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی با هماهنگی های صورت گرفته و مساعدت های دولت تدبیر و امید در بهمن ماه سال جاری پرداخت می شود.

این مسئول سپس از تسویه بدهی های سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان خبر داد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی توانسته است تمامی بدهی های معوقه خود به مستمری بگیران را پرداخت کند.


پرداخت مستمری بازنشستگی و تامین شرایط زندگی مناسب برای بیمه شدگان

پرداخت مستمری بازنشستگی و تامین شرایط زندگی مناسب برای بیمه شدگان، به هنگام بازنشستگی، یکی از کارکردهای اصلی نظام بیمه تامین اجتماعی است به نحوی که، درقبال دریافت حق بیمه در دوران اشتغال بیمه شدگان، مسئولیت پرداخت مستمری به همراه تامین و ارائه خدمات درمانی به آنان و خانواده‌هایشان را در دوران بازنشستگی برعهده می‌گیرد.

به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا، شرایط لازم برای در خواست مستمری بازنشستگی به شرح زیر است:

بیمه شدگانی که به سن قانونی بازنشستگی (۶۰ سال تمام برای مردان و ۵۵ سال تمام برای زنان) می‌رسند، در صورتیکه حداقل سابقه پرداخت حق بیمه مقرر در سن یاد شده را دارا باشند، می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند. حداقل سابقه پرداخت حق بیمه تا سال ۸۱، ده سال تمام بود، پس از آن با گذشت هر سال، یک سال به این سابقه اضافه می‌شود تا به بیست سال تمام برسد. به طوری که از سال ۸۷ تا ۸۸ حداقل سابقه پرداخت حق بیمه ۱۷ سال و از۸۸ تا ۸۹ ، ۱۸ سال خواهد بود.

چند نکته مهم:
– در صورتی که بیمه شده ۳۰ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، حداقل سن بازنشستگی برای مردان ۵۰ سال و برای زنان ۴۵ سال تمام خواهد بود.
– درصورتی که بیمه شده (مرد یا زن ) دارای ۳۵ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه باشد، بدون شرط سنی می‌تواند درخواست بازنشستگی کند.
-زنان بیمه شده با ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه و ۴۲ سال سن، مشروط بر اینکه بهنگام ارائه درخواست بازنشستگی یا ترک کار در کارگاههای مشمول قانون کار اشتغال باشند، می‌توانند متقاضی بهره مندی ازمزایای بازنشستگی شوند.
– درخواست بازنشستگی به عهده بیمه شده است و کارفرما نمی‌تواند بیمه شده را وادار به بازنشسته شدن کند یا از سازمان تأمین اجتماعی بخواهد که بیمه شده را بازنشسته کند، مگر در مواردی که بیمه شده مرد دارای ۶۵ سال تمام و بیمه شده زن دارای ۶۰ سال تمام یا بیشتر از آن بوده و حداقل سابقه قابل قبول را نیز در تاریخ بازنشستگی داشته باشد. تنها در اینصورت است که کارفرما می‌تواند بازنشستگی بیمه شده را از سازمان تأمین اجتماعی درخواست کند.
لازم به ذکر است مقررات و ضوابط دیگری در خصوص بازنشستگی در مشاغل سخت وزیان آور، جانبازان و آزادگان، پیش از موعد کارکنان دولت و… وجود دارد که متقاضیان جهت کسب اطلاعات دقیق تر می‌توانند به آخرین شعبه محل بیمه پردازی خود مراجعه کنند.

روش محاسبه میزان مستمری بازنشستگی

میزان مستمری بازنشستگی عبارت است از یک سی ام متوسط مزد یا حقوق بیمه شده ضربدرسنوات پرداخت حق بیمه مشروط برآن که از ۳۵/۳۰ (سی وپنج و سی‌ام) متوسط مزد یا حقوق تجاوز نکند.
منظور از متوسط مزد یا حقوق بیمه شده ، مجموع مزد یا حقوق بیمه شده که براساس آن حق بیمه پرداخت شده ظرف آخرین دوسال پرداخت حق بیمه تقسیم بر عدد۲۴ است.

مدارک لازم برای ارائه درخواست بازنشستگی
– اصل وتصویر تمام صفحات شناسنامه بیمه شده
– اصل وتصویر کارت ملی
– فرم تکمیل شده در خواست بازنشستگی (دریافت فرم )
-اصل وتصویرصفحات شناسنامه افراد تحت تکفل
– اصل و تصویر کارت ملی افراد تحت تکفل
– اصل وتصویر سند ازدواج


فراخوان بانک قرض الحسنه مهر ایران بین کارکنان سیستم بانکی اعم از شاغل و بازنشسته

بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای تکمیل کادر پرسنلی خود از بین کارکنان سیستم بانکی اعم از شاغل و بازنشسته دعوت بعمل می آورد.

ضمناً این بانک جهت دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات صاحب نظران و موسسات تبلیغاتی فراخوانی برای طرح ها و ایده های آنها به منظور ترویج فرهنگ و سنت قرض الحسنه و بانکداری اسلامی در بخش های مختلف ارائه نموده است.

برای مشاهده متن آگهی اینجا کلیک نمایید

افزایش سن بازنشستگی یکی از اصلاحات در قانون تامین اجتماعی است

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: افزایش سن بازنشستگی یکی از اصلاحات در قانون تامین اجتماعی است که وقتی در سازمان‌های بیمه‌ای چرخه منابع و مصارف به هم می‌خورد باید انجام شود ولی این اقدام باید به صورت تدریجی انجام ‌شود.
علی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره اصلاح قانون سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: قانون مادر سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۳۵۴ تصویب شده و در سالیان گذشته مدیریت‌های این سازمان اصلاحاتی بر روی این قانون انجام داده‌اند.
وی ادامه داد: با گذشت بیش از ۳۳ سال از قانون سازمان تامین اجتماعی این قانون نیازمند یک بازنگری است و این عدم بازنگری قوانین در سازمان تامین اجتماعی و سایر صندوق‌ها وجود دارد و به مرور زمان خیلی از بازنشستگی‌های زودرس،‌ تحریم‌ها که مغایر با اصول و قواعد بیمه‌ای بوده چرخه منابع و مصارف سازمان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
حیدری یادآور شد: سازمان تامین اجتماعی به دنبال این است با مشارکت شرکای اجتماعی بتواند نسبت به اصلاح قانون تامین اجتماعی اقدام کند و یک قانون نوین و بر اساس اصول و قواعد بیمه‌ای تدوین شود.
عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی با همکاری سایر مراکز پژوهشی در حال تدوین متن اولیه این قانون هستند تا منافع شرکای اجتماعی و نسل‌های آینده در آن لحاظ شود.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در قانون جدید سن بازنشستگی افزایش می‌یابد گفت: افزایش سن بازنشستگی یکی از اصلاحاتی است که وقتی در سازمان‌های بیمه‌ای چرخه منابع و مصارف به هم می‌خورد باید انجام شود ولی این امر باید به صورت تدریجی انجام می‌شود در سالیان گذشته نیز تلاش‌هایی برای افزایش سن بازنشستگی صورت گرفته بود که عملیاتی نمی‌شد.


کارکنان دولت که بیش از ۲۰ سال سابقه خدمت دارند و درخواست بازنشستگی کرده باشند

عبدالکریم رجبی در گفت‌وگویی اظهار کرد: در این طرح که امروز به صورت دوفوریتی در مجلس مطرح و در هفته جاری به رای گذاشته می‌شود در صورت تصویب، کارکنان دولت که بیش از ۲۰ سال سابقه خدمت دارند و درخواست بازنشستگی کرده باشند، امسال اجرایی می‌شود.
وی افزود: با توجه به مشکل بیکاری و ضرورت اشتغال جوانان تحصیل کرده و درخواست شمار زیادی از کارکنان دولت که بیش از ۲۰ سال سابقه خدمت دارند، این طرح می تواند راه گشا باشد.
نماینده مردم شهرستان های کلاله، مینودشت، گالیکش و مراوه تپه در مجلس تصریح کرد: قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در ۵ شهریور سال ۸۶ در دولت تصویب شد براساس آن قرار شد کارکنان زودتر از موعد مقرر بتوانند بازنشست شوند و دولت ظرف ۳ سال حقوق و بیمه این افراد را به سازمان بازنشستگی پرداخت کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با بیان اینکه در حوزه تولید فرار مالیاتی وجود ندارد، مطرح کرد: در بعضی مناطق مالیات از زمان بهره برداری وصول می‌شود و تخفیف‌ها و معافیت‌ها در نقاط محروم برای سرمایه گذاران بر حسب منطقه ۱۰ تا ۲۰ سال معافیت درنظر گرفته می‌شود.
رجبی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از فرار مالیاتی باید گردش اقتصادی کشور را به طرف شفاف سازی هدایت کرد، افزود: برای جلوگیری از فرار مالیاتی، باید در بسیاری از مواردی که شفافیت وجود ندارد، ساز و کارهایی اندیشید.


افراد دارای کمتر از ۱۰ سال سابق در بیمه مورد موافقت قرار نگرفت

به گزارش پایگاه خبری اعتبار، محمد اسماعیل سعیدی افزود: براساس طرحی که مجلس تصویب کرده بود کارگران با پرداخت ۱۰ سال حق بیمه می توانستند از مزایا و حقوق ۱۰ روزه برخوردار شوند و همچنین خانواده کارگران از کار افتاده و یا فوتی نیز از مستمری برخوردار می شدند.
وی گفت: شورای نگهبان به دلیل بار مالی این طرح آن را خلاف قانون دانست. به همین دلیل این طرح مجددا به مجلس برگردانده می شود و دوباره با نظر کارشناسان و متخصصیان بررسی و ایرادات آن رفع خواهد شد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: به منظور رفع مشکل مالی این طرح می توان در متمم بودجه ، اعتباری برای اجرای آن اختصاص داد. به طور حتم مجلس در این خصوص همکاریهای لازم را انجام می دهد.
به گفته سعیدی، با توجه به اینکه دولت درخواست کرده برخی از بندهای بودجه سال ۹۲ اصلاح شود بنابراین می توان برای سازمان تامین اجتماعی نیز متممی در نظر گرفت.
نمایندگان مجلس دو هفته قبل سازمان تامین اجتماعی را مکلف به پرداخت مستمری به فرزندان و همسر بیمه شده متوفی که زیر ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند با توجه به سنوات کردند. همچنین سازمان تامین اجتماعی مکلف است به افرادی که حداقل ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده اند و به سن ۶۰ سال برای مردان و ۵۵ سال برای زنان رسیده‌اند یا به هر دلیلی به تشخیص کمیسیون‌های موضوع ماده ۹۱ قانون تامین اجتماعی مصوب ۳/۴/۱۳۵۴ و اصلاحات بعدی آن در سنین کمتر از موارد فوق از کارافتاده شده‌اند ولی از حق مستمری برخوردار نمی‌شوند، متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه، حقوق بازنشستگی پرداخت کند.
در اطلاعیه شورای نگهبان نیز آمده است که ماده واحده و تبصره یک آن چون به افزایش هزینه عمومی می‌انجامد و طریق تأمین هزینه جدید معلوم نشده است، بنابراین خلاف اصل ۷۵ قانون اساسی شناخته شد. همچنین در خصوص تبصره ۲ ماده واحده، نظر به اینکه تبصره ۳ بند ۳ ماده ۸۰ قانون تأمین اجتماعی در تاریخ ۱۳۸۶/۱۱/۲۰ به تصویب مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام رسیده، لغو آن با توجه به نظر تفسیری این شورا خلاف اصل ۱۱۲ قانون اساسی شناخته شد.


خبر سن ۲۵ سال برای بازنشتگی

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: جامعه کارگری نسبت به تحمیل بار مالی ناشی از اجرای ماده ۱۰ نوسازی صنایع بر کارگران نگران هستند.
علی خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: اجرای ماده ۱۰ نوسازی صنایع که به موجب آن کارگران دارای ۲۵ سال سابقه می‌توانستند در ازای جایگزین شدن یک نیروی کار جدید بازنشسته شوند در برنامه چهارم به عنوان یک تکلیف برای دولت تعیین و دولت موظف شد تا این ماده قانونی را اجرا کند ولی در برنامه پنجم توسعه به دولت اختیار اجرای آن داده شد لذا چون دولت اعتباری برای آن در نظر نگرفته بود و بودجه‌اش را به سازمان تامین اجتماعی نداد، اجرای قانون متوقف شد.
وی ادامه داد: با پیگیری‌هایی که در این مدت صورت گرفت نزدیک به هزار رای از دیوان عدالت گرفته و بر اساس آن تامین اجتماعی موظف به اجرای این ماده شد که در این راستا تشکل‌های کارگری با توجه به رای دیوان عدالت اجرایی شدن قانون را خواستار شدند.
عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور درباره استقبال کارفرمایان از پرداخت کلیه بار مالی ناشی از اجرای قانون اظهار کرد: به شدت نسبت به این مساله معترض و معتقدیم که دولت نباید سهم خود را بر کارفرما تحمیل کند.
خدایی ادامه داد: کارفرمایان مشمول ماده ۱۰ قانون نوسازی صنایع پذیرفته‌اند که با تقبل کل بار مالی ناشی از اجرای این ماده همه هزینه‌های پیش بینی شده از جمله سنوات ارفاقی و سهم دولت و خود را پرداخت کنند در صورتی که دولت بار مالی خود را به کارفرما تحمیل کرده است و معتقدیم که این بار هم به کارفرما تحمیل نمی‌شود بلکه کارگر باید هزینه آن را بپردازد.
وی تاکید کرد: هم اکنون ۷ درصد از کارگران رسمی و بخش اعظمی از آنها قراردادی هستند و همین کارگران رسمی به عنوان یک پشتوانه می‌توانند حامی حقوق کارگران باشند اما ممکن است برخی کارفرمایان به طور گزینشی بخواهند این عده را بازنشسته کنند.
خدایی افزود: اگرچه در شرکتهای بزرگ بعید است که چنین اتفاقی بیفتد ولی نگرانی کارگران در کارگاههای کوچک است که با این کار دست کارفرما برای بازنشسته کردن کارگران با سابقه باز شود.
به گفته عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور برخی کارفرمایان با این دیدگاه که نیروهای کار دارای سابقه در راستای دفاع از حقوق کارگران برای آنها ایجاد مزاحمت می‌کنند از بازنشستگی آنها استقبال می‌کنند و با جایگزین کردن یک نیروی کار جدید از پرداخت حقوق بالا و سود تولید به کارگران باسابقه رها می‌شوند.
خدایی در پایان با بیان اینکه کارفرمایان نباید سهم دولت را پرداخت کنند، اظهار کرد: مدافع اجرای این قانون هستیم و نحوه اجرای آن را در وضعیت کارگران دخیل نمی‌دانیم ولی این نگرانی وجود دارد که برخی کارفرمایان به خاطر دغدغه امنیت شغلی کارگران کل بار مالی اجرای طرح را به دوش کارگران بگذارند.

تاریخ انتشار : یک شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
جدید ترین آگهی های استخدامی مشابه با این آگهی ، حتما بخوانید
منبع : ای استخدام
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید : ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام
تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
آی آر استخدام معتبرترین مرجع آگهی های استخدامی شرکت ‌های دولتی، خصوصی در تهران و کلیه شهر ها ، آگهی های استخدام را هر روز در سایت آی آر استخدام ببینید