استخدام مربیان حق التدریس سال ۹۴

جزئیات استخدام مربیان حق التدریس

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام مربیان حق التدریس سال ۹۴ اعلام میشود

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود بسته ویژه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دانلود نمونه سوالات تخصصی مخصوص آزمون آموزش و پرورش

دانلود نمونه سوالات عمومی استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

لینکهای مرتبط

استخدام آموزش و پرورش سال ۹۴


استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۴


آنچه در این خبر خواهید خواند :

خبر اردیبهشت ۹۴ – تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسی‌ها در دستور کار امروز مجلس
خبر فروردین ۹۴ – استخدام رسمی در سازمان فنی و حرفه‌ای و سایر دستگاه‌های دولتی
خبر فروردین ۹۴ – برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
خبر اسفند ۹۳ – فرآیند تبدیل وضعیت استخدامی مربیان حق التدریس آذربایجان‌شرقی تشریح شد
خبر اسفند ۹۳ – ۲۲۰ مربی فنی و حرفه ای در کرمانشاه استخدام می شوند
خبر اسفند ۹۳ – صدور مجوز استخدام بیش از ۴ هزار مربی حق التدریس
خبر خرداد ۹۳ – شروع بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق‌التدریس

تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسی‌ها در دستور کار امروز مجلس

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، طرح استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش و نیز طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار خود دارند.

همچنین طرح بانگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نیز در جلسه علنی امروز مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.


استخدام رسمی در سازمان فنی و حرفه‌ای و سایر دستگاه‌های دولتی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به جزئیات کامل نحوه استخدام مربیان حق‌التدریس و تغییر وضعیت آنان به پیمانی و رسمی طبق آزمون سراسری، گفت: شرکت‌کنندگان باید علاوه بر کسب نمره قبولی در آزمون‌ها مصاحبه تخصصی ارائه دهند.
کوروش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه طبق آیین‌نامه اجرایی قانون تعین و تکلیف استخدام مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی‌ و حرفه‌ای براساس مصوبه دهم دی‌ماه ۹۳، آزمون استخدامی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: این مصوبه مصوبه به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تاریخ یازدهم مردادماه ۹۳ ابلاغ شد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: این آزمون استخدامی یکم خرداد امسال برگزار می‌شود که براساس آن طبق برنامه‌ریزی ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق‌التدریس سازمان فنی و حرفه‌‌ای به استخدام پیمانی یا رسمی تغییر وضعیت پیدا خواهند کرد.
وی در مورد شرایط و سهمیه‌های تخصیص داده شده به ایثارگران، گفت: از مجموع ۴۸۷۶ نفر ۱۸ سهمیه به مربیان حق‌التدریس ایثارگر واجد شرایط تخصیص داده شده و مابقی افراد براساس دفترچه راهنمایی سازمان سنجش آزمون خواهند داد.
پرند با تأکید براینکه توضیح سهمیه در شهرستان‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که مربیان حق‌التدریس در رشته محل‌های آموزشی شهرستان محل فعالیت فعلی ثبت‌نام کنند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: تمام افرادی که از مهر سال ۹۱ تا سال ۹۳ همکاری مداوم به عنوان مربی حق‌التدریس با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور داشته‌اند، واجد شرایط شرکت در این آزمون خواهند بود.
وی درباره مدرک تحصیلی مورد نیاز در این امور استخدامی تصریح کرد: فوق‌دیپلم و بالاتر و گذراندن ۱۵۰ ساعت دوره تخصصی مربوطه از جمله دیگر شرایط ثبت‌نام خواهد بود.
پرند با بیان اینکه این افراد باید در آزمون استخدامی هماهنگ کشوری شرکت کنند، گفت: تغییر وضعیت استخدامی مربیان منوط به شرکت در آزمون خواهد بود و علاوه بر آن کسب حداقل نمره قبولی و حداقل مدرک از الزامات آن است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: تمام مراحل آزمون عمومی و تخصصی توسط سازمان سنجش برگزار و پس از آن با اعلام نتیجه مصاحبه‌های تخصصی انجام خواهد شد؛ فرآیند استخدام به گونه‌ای تدوین شده که افراد واجد شرایط در آزمون حدنصاب را کسب کرده و مراحل گزینش را با موفقیت طی کنند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در رابطه با دستورالعمل استخدامی دستگاه اجرایی گفت: این دستورالعمل در سایت پیک مهارت بارگذاری شده است و کار ثبت‌نام از دهم تا هفدهم فروردین ادامه دارد.
وی در رابطه با منابع آزمون سراسری سازمان سنجش، افزود: در این آزمون به داوطلبان یک دفترچه سؤالات عمومی و یک دفترچه سؤالات تخصصی ارائه می‌شود که سؤال عمومی برای تمام دستگاه‌ها شامل فناوری اطلاعات (مهارت‌های هفت‌گانه ICDL)، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی، حقوق اسلامی، هوش و توانمندی‌ عمومی خواهد بود.
پرند گفت:‌ این آزمون چهار گزینه‌ای و با احتساب یک سوم نمره منفی برگزار می‌شود، همچنین آزمون دفترچه تخصصی هم مرتبط با هر دستگاه ارائه می‌شود.
وی در رابطه با منابع سؤالات دفترچه آزمون تخصصی، تأکید کرد: روش‌ها و فنون تدریس و فنون اجرای دور‌ه‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، سنجش و ارزشیابی، آموزش و مهارت، سند راهبردی مهارت فناوری و کاربردی تکنولوژی آموزشی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از جمله منابع دفترچه آزمون تخصصی است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد:‌ برای تعیین حدنصاب آزمون کتبی مربوط به هر یک از خوشه‌های شغلی ۵۰ درصد مجموعه بالاترین نمره کسب شده محاسبه خواهد شد و مبنای سایر مراحل انتخاب داوطلبان قرار می‌گیرد.
وی گفت: انتخاب افراد براساس ۴۰ درصد نمره حیطه عمومی و به علاوه ۶۰ درصد نمرات حیطه تخصصی است.


برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری نخستین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۹۴ خبر داد.
خبرگزاری فارس: برگزاری نخستین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۹۴
حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: وزارت امور اقتصادی و دارایی، دیوان عدالت اداری، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان پزشک قانونی کشور، سازمان ثبت‌احوال کشور، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان ملی بهره‌وری ایران، سازمان هواپیمایی کشوری، مرکز اورژانس تهران، استانداری خراسان شمالی و برخی از دستگاه‌های اجرایی استان و سازمان علمی تحقیقاتی وابسته به نهاد ریاست جمهوری در نظر دارند نیروی انسانی مورد نیاز خود را طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به کارگیری افراد واجد شرایط در دستگاه‌های اجرایی موضوع بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۳/۹۷۵۷ مورخ ۹۳/۷/۱۹ و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور (تبدیل وضع مربیان حق‌التدریس موضوع مصوبه شماره ۱۲۲۲۱۸/ت۵۰۹۴۷هـ مورخ ۹۳/۱۰/۱۷ هیأت وزیران) از محل مجوزهای استخدامی مأخوذه از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر به صورت کتبی توسط سازمان سنجش آموزش کشور (با عنوان مؤسسه مجری) و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در سال ۹۴ و طی مراحل گزینش به صورت پیمانی تأمین کنند.
وی افزود: متقاضیان می‌توانند برای مطالعه شرایط و ضوابط استخدام هر یک از دستگاه‌های اجرایی مذکور و نحوه و زمان ثبت‌نام از روز دوشنبه ۱۰ فروردین ۹۴ تا ۱۷ فروردین ۹۴ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.
توکلی تصریح کرد: توضیحات بیشتر در رابطه با شرایط و ضوابط هر یک از دستگاه‌ها و تاریخ برگزاری آزمون در دفترچه راهنمای آزمون و اطلاعیه ثبت‌نامی که در ۱۰ فروردین ۹۴ منتشر می‌شود درج می‌گردد.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان گفت: چنانچه علاوه بر دستگاه‌های اجرایی فوق دستگاه دیگری اضافه گردد اسامی نهایی آنان در اطلاعیه مورخه ۱۰ فروردین ۹۴ درج خواهد شد.

برای مشاهده صفحه استخدامی آزمون فراگیر اینجا کلیک کنید


فرآیند تبدیل وضعیت استخدامی مربیان حق التدریس آذربایجان‌شرقی تشریح شد

محمدرضا سیابانی اظهار داشت: با توجه به اطلاعات اخذ شده از مربیان حق‌التدریس و اطلاعات دریافت شده از ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها، توزیع سهمیه استخدامی در تمام شهرستان‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که تمام مربیان حق‌التدریس واجد شرایط می‌توانند در رشته محل‌های آموزشی در شهرستان‌های محل فعالیت فعلی ثبت نام کنند. وی تصریح کرد: تمام افرادی که پیش از مهرماه ۱۳۹۱ به عنوان حق‌التدریس با این سازمان همکاری داشته و در سال ۹۳ همکاری آنها همچنان ادامه داشته باشد مشروط به داشتن حداقل ۲۰ سال سن و مدرک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر می‌توانند ثبت نام کنند و داشتن حداقل ۱۵۰ ساعت دوره تخصصی مربوطه توسط مربیان فاقد مدرک تحصیلی مرتبط الزامی است. سیابانی اظهار داشت: تبدیل وضعیت استخدامی مربیان حق‌التدریس این سازمان منوط به شرکت در آزمون استخدامی ( آزمون مطابق باشرایط عمومی استخدام ) و کسب حداقل نمره قبولی است و حداقل مدرک تحصیلی لازم برای شرکت در آزمون استخدامی تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس این سازمان به رسمی و پیمانی، مدرک فوق دیپلم است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان‌شرقی افزود: تمام مراحل آزمون عمومی و تخصصی از جمله تهیه سئوالات و تصحیح اوراق از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار و پس از اعلام نتایج توسط سازمان سنجش، مصاحبه تخصصی و گزینش توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور انجام می‌شود. سیابانی گفت: فرآیند استخدام به گونه‌ای تدوین شده که افراد واجد شرایطی که در آزمون کتبی حدنصاب نمره را کسب نمایند و مراحل گزینش و مصاحبه تخصصی را با موفقیت طی کنند، تبدیل وضعیت خواهند شد و هیچ حقی از هیچ کس ضایع نخواهد شد. وی تأکید کرد: دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی بر روی سایت پیک مهارت آنلاین http://peykemaharat.ir درج شده است. سیابانی گفت: حداقل ۵ درصد سهمیه استخدامی نیز برای رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و آزادگان زیر سه سال اسارت و برادران و خواهران است. وی با اشاره به این مطلب که آزمون دارای یک سوم نمره منفی می باشد گفت : به استناد تبصره یک ماده ۱۶ دستوالعمل نحوه برگزاری آزمون استخدامی، مدرک قبولی کسب حدنصاب ۴۰ درصد آزمون عمومی و ۶۰ درصد آزمون تخصصی است که همزمان برگزار می‌شود و حدنصاب کسب حداقل۵۰ درصد بالاترین نمره مکتسبه از مجموع دوحیطه عمومی و تخصصی است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان‌شرقی سال ۱۳۹۴ را برای مربیان حق‌التدریس سالی پربار خواند و اظهار امیدواری کرد، با تلاش و کوشش مضاعف بتوانیم بیش از پیش به مردم شریف و قدردان کشورمان خدمت رسانی کنیم. وی با تأکید بر این مطلب که آزمون استخدامی مربیان حق‌التدریس توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود، گفت: ضروری می‌کند که مربیان پس از ثبت نام در مهلت مقرر و پیگیری جدی و دقیق فرآیند آزمون از طریق سایت سازمان، پیک مهارت آنلاین و سازمان سنجش اطلاعات لازم را کسب کنند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گفت: سهمیه اخذ شده از سازمان به مقدار کافی بوده و در این زمینه جای نگرانی وجود ندارد. وی از زحمات و پیگیری‌های رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در خصوص فراهم کردن زمینه تبدیل وضعیت مربیان حق‌التدریس که کاری بزرگ در تاریخ سازمان محسوب می‌‌شود تقدیر و قدردانی کرد.


۲۲۰ مربی فنی و حرفه ای در کرمانشاه استخدام می شوند

مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از تبدیل وضعیت ۲۲۰ مربی فنی و حرفه ای در سال آینده خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، داوود ناصری امید بعداز ظهر امروز دوشنبه در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در اوایل سال ۹۳ پیشنهاد تشکیل شورای مهارت فنی و حرفه ای مطرح شد و از آنجا که دغدغه مسئولین و مردم بیکاری است این طرح با ارئه آموزش های مهارتی می تواند در رفع این معضل موفق باشد.
وی افزود: براساس بررسی انجام شده درخصوص هرم دانشجویی ایران به ازای هر پنج کارشناس یک تکنیسین وجود دارد، که قاعده ی جهانی عکس این موضوع است. از سوی دیگر فرهنگ مدرک گرایی در بین خانواده های ایرانی رواج یافته و می بایست به این تهدیدها توجه شود و بیشتر به سوی آموزش های مهارتی رفت.
مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان بیان داشت: درحال حاضر ۲۲ مرکز ثابت و فعال و ۵۷ کارگاه فعال در استان داریم و خوشبختانه توانسته ایم به صورت بسیار مطلوبی به تعهدات خود عمل کنیم که از پنج میلیون نفر ساعت، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ساعت از طریق کارگاه ها بوده است این درحالی است که اکثر استان ها با کاهش ۲۰ درصدی تعهدات خود مواجه شده اند.
وی از ورود برخی دستگاه های غیرمرتبط با آموزش های فنی و حرفه ای اظهار نگرانی کرد و گفت: برخی آموزشگاه ها که هیچ مجوزی ندارند، با تبلیغات گسترده بسیاری از افراد را جذب میکنند که متأسفانه بازدهی آنچنانی ندارد و این درحالی است که اداره کل فنی و حرفه پس از آزمون های سخت گواهینامه صادر میکند.
صدور گواهینامه های بین المللی در سال ۹۴
ناصری امید دراین باره گفت: در سه ماهه پایانی سال ۹۳ اولین سالن سنجش الکترونیکی افتتاح شده و از آن به بعد صدور تمامی گواهینامه ها الکترونیکی بوده است و همین موضوع در کاهش تخلفات بسیار مؤثر باشد.


صدور مجوز استخدام بیش از ۴ هزار مربی حق التدریس

مجوز استخدام ۴ هزار و ۷۰۰ مربی حق التدریس سازمان مراکز آموزش فنی وحرفه ای کشور در سال ۹۴ صادر شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما (واحد مرکزی خبر) ، رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت : آزمون استخدامی این افراد فقط میان مربیان حق التدریس کنونی سازمان فنی حرفه ای در اردیبهشت سال ۹۴ برگزار خواهد شد و همه کسانی که حد نصاب نمره تعیین شده سازمان مدیریت و برنامه ریزی را کسب کنند ، جذب می شوند.
آقای پرند افزود : این مجوز استخدام مربی برای سازمان آموزش فنی و حرفه ای در بین مجوزهای جذب نیرو برای وزارتخانه ها و سازمان های دولتی بیشترین شمار استخدامی را به خود اختصاص داده است.
وی گفت : براساس برنامه ریزی انجام شده در سال آینده همه مریبان قبول شده در آزمون استخدامی در دوره های پیشرفته مربیگری شرکت و مشغول به کار می شوند.


شروع بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق‌التدریس

در پی دستور وزیر کار برای بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق‌التدریس سازمان‌ فنی و حرفه‌ای کشور، این سازمان با تشکیل کارگروهی تخصصی، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه مذکور را آغاز کرد.
به گزارش خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، این اقدام پس از آن آغاز شد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را ملزم کرد تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای پیگیری قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق‌التدریس این سازمان را صورت دهد و پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون را برای ارسال به هیات دولت بازنگری کند.
در همین راستا و به موجب تبصره ۳ قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق‌التدریس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، با تشکیل یک کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان مربیان حق التدریس ۳۱ استان کشور، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون در دستور کار سازمان فنی و حرفه‌ای کشور قرار گرفته و جلسه بعدی کارگروه تخصصی ۱۹ اسفند ماه جاری در محل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی و پیمانی در تاریخ هشتم مرداد ماه ۱۳۹۱ در جلسه علنی مجلس به تصویب رسید و پس از تایید شورای نگهبان به دولت دهم ابلاغ شد.
به موجب این قانون و در راستای اجرای بند (۲) سیاستهای کلی اشتغال و در چارچوب مواد ۲۱ و۵۱ قانون برنامه پنجم توسعه، مجلس به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مجوز استخدام ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق‌التدریس این سازمان را داد.
بر همین اساس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور موظف شده است با رعایت شرایط عمومی استخدام و رعایت ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری با اولویت مناطق محروم، تعداد ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر خود را تا پایان برنامه پنجم توسعه با تغییر وضعیت استخدام کند.
همچنین به موجب این قانون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌تواند تا سقف موردنیاز، پستهای غیرمربی قابل تبدیل خود را به پست مربی تبدیل کند.

تاریخ انتشار : یک شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
جدید ترین آگهی های استخدامی مشابه با این آگهی ، حتما بخوانید
منبع : ای استخدام
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید : ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام ثبت آگهی استخدام
تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
آی آر استخدام معتبرترین مرجع آگهی های استخدامی شرکت ‌های دولتی، خصوصی در تهران و کلیه شهر ها ، آگهی های استخدام را هر روز در سایت آی آر استخدام ببینید